Szczoteczka soniczna dla dzieci - czy warto ją kupić?

01 grudnia

Mycie zębów przez dzieci spędza sen z powiek niejednemu rodzicowi. Codzienny obowiązek to dla sporej części Naszych szkrabów niezbyt przyjemna czynność. Warto więc zadbać o to, aby stało się to przyjemnością. W jaki sposób? Na początku warto zaopatrzyć Nasze dziecko w dobrą szczoteczkę do zębów, niekoniecznie manualną. My postanowiliśmy kupić Magdzie szczoteczkę soniczną. 

Zdecydowaliśmy się na jej zakup ze względu na to, że Magda jest na tyle duża, że doskonale rozumie czemu służy mycie zębów i jak zapobiec próchnicy. Nie mieliśmy zbyt dużego problemu jeśli chodzi o samo mycie zębów, w jej przypadku wystarczyło przypomnieć jej o tym. Na początku oczywiście pilnowaliśmy, aby czynność tę wykonywała starannie i, żeby całe mycie zębów nie trwało 30 sekund. Zaczynaliśmy od szczoteczki manualnej, ale z biegiem lat postanowiliśmy zmienić ją na bardziej profesjonalną. 

Na początku warto wspomnieć czym charakteryzuje się soniczna szczoteczka dla dzieci. Jest to innowacyjny produkt, wyposażony w generator fal dźwiękowych. Wytworzone bąbelki czyszczą zęby i dziąsła, usuwając bakterie i osady. Sklepy zazwyczaj posiadają w swojej ofercie szczoteczki soniczne dla maluszków do 3 lat, dla większych dzieci w wieku 3-6 lat oraz dla starszaków od 4-10 lat. Szczoteczka soniczna posiada małą główkę i timer informujący dziecko o tym, jak długo powinno ono myć ząbki. 
Produkt, na który zdecydowaliśmy się to Philips Sonicare®. Jest z przedziału wiekowego 4-10 lat. Dzięki technologii sonicznej szczoteczka bardzo skutecznie usuwa płytkę nazębną. Aby jeszcze bardziej zachęcić dziecko do mycia zębów na szczoteczkę możemy nakleić specjalne naklejki, które można spersonalizować. Zwykła szczoteczka nie czyści zbyt dobrze przestrzeni międzyzębowych szczególnie u małych dzieci, natomiast szczoteczka soniczna dzięki swoim funkcjom dotrze bardzo skuteczna w oczyszczaniu powierzchni międzyzębowych, kieszeni dziąsłowej oraz okolicy poddziąsłowej. Mogą z niej korzystać również osoby noszące aparat ortodontyczny. W szczoteczce do zębów zastosowano technologię DFA (Dynamic Fluid Action). Umożliwia ona połączenie niezwykle szybkich ruchów włókien (o częstotliwości dźwiękowej) z jednoczesnym szerokim zakresem ruchów wymiatających.
Do innych charakterystycznych cech szczoteczki Philips Sonicare® warto zaliczyć również to, że posiada dwa rozmiary główek, aby Nasze dziecko mogło wybrać odpowiednią dla siebie. Dla Magdy najbardziej spodobało się to, że szczoteczka wydaje zabawne dźwięki, które zachęcają ją do mycia zębów przez zalecane przez stomatologów 2 minuty. Dzięki temu mam pewność, że jej zęby są dokładnie oczyszczone. Dwa tryby mocy szczoteczki dopasowują się do potrzeb dzieci. Pierwszy tryb wolniejszy jest przeznaczony dla młodszych dzieci, a dzieci starsze powinny skorzystać z trybu szybszego. KidTimer pomaga wydłużyć czas czyszczenia zębów - powoli zwiększa czas szczotkowania przez okres 90 dni aż do osiągnięcia zalecanych przez dentystów 2 minut.
Szczoteczka, na którą się zdecydowaliśmy spełnia oczekiwania Nasze oraz Magdy. Mycie zębów to dla niej przyjemność, a nie przykry obowiązek. Jak to mówi Madzia dzięki tej szczoteczce poczuła się bardziej dorosła. A My jako Rodzice możemy wykorzystać zbliżające się święta i sprawić Naszym maluchom prawdziwie "dorosły" prezent :)

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram