Świąteczne porządki z hipoalergicznymi środkami czystości OnlyEco

21 grudnia

Przygotowania do Świąt idą pełną parą praktycznie w każdym domu. Szczególnie ostatni tydzień przepełniony jest porządkami domowymi. Każda gospodyni chce, aby jej dom wyglądał w tym wyjątkowym czasie jakim są Święta Bożego Narodzenia jak najlepiej. Jak to bywa przy dużej ilości obowiązków związanych z myciem okien, szafek, praniem dywanów, wycieraniem kurzu, myciem armatury łazienkowej używamy od kilku do kilkunastu różnych środków chemicznych. Nie wiem jak Wy, ale ja nie lubię zakładać do tego typu prac rękawiczek ochronnych. Zawsze w okresie świątecznym moje dłonie wyglądają zdecydowanie gorzej. Z pewnością jest to związane z bezpośrednim kontaktem z chemią. W związku z tym w tym roku postanowiłam zaopatrzyć się w hipoalergiczne środki czystości od OnlyEco. Na początek wybrałam hipoalergiczny płyn do mycia naczyń oraz płyn do mycia kuchni.

Środki czystości OnlyEco pochodzą z polskiej firmy - Laboratorium Naturella. Marka łączy w sobie dwa główne obszary działalności: badawczo - rozwojową i czerpanie unikalnych właściwości z natury. Produkty tworzone są w oparciu o metodę pozyskiwania nowych surowców i zastosowaniu ich w recepturach produktów. Główne zadanie marki to uzyskanie ekologicznych składników, które nie szkodzą środowisku. Receptury OnlyEco zawierają przynajmniej 99% składników pochodzenia naturalnego oraz są biodegradowalne, jednocześnie zapewniając wysoką efektywność działania. Firma wyznaje zasadę “więcej=mniej”, więcej zdrowia i ekologicznych rozwiązań oznacza mniej negatywnego wpływu na środowisko.

OnlyEco Hipoalergiczny płyn do mycia naczyń
Produkt zawiera aż 99,75% składników pochodzenia naturalnego. Wytwarzana przez mikroorganizmy, naturalna biosurfaktyna z rzepaku skutecznie usuwa zabrudzenia, działa antybakteryjnie. Gliceryna nabłyszcza, chroni i pomaga zapobiegać ponownemu zabrudzeniu. Bardzo mnie cieszy, że jest to produkt skoncentrowany. Można go stosować dodając już 4ml, czyli 1 łyżeczkę do wody w zlewie. Cała butelka 500 ml wystarczy na 2.000 naczyń, 250 myć. Produkt nie zawiera barwników oraz olejków i substancji zapachowych mogących wywołać podrażnienia i alergie.
W związku z tym, że jest to środek całkowicie naturalny nie posiada zapachu. Nie jest to dla mnie problem, ponieważ od płynu do naczyń oczekuję przede wszystkim skuteczności, a ten środek zdecydowanie ją ma. Czyści i myje bardzo dobrze, usuwa nawet największe zabrudzenia. Przez to, że jest skoncentrowany jego wydajność jest wysoka i starcza naprawdę na długo. Zdecydowanym plusem płynu jest dbałość o Nasze dłonie. Dotychczasowy płyn bardzo je wysuszał, więc zaraz po zmywaniu musiałam sięgnąć po krem do rąk. W tym przypadku jest to zbędne, dłonie nie są szorstkie, a ja mogę spokojnie zająć się kolejnymi czynnościami.

OnlyEco Płyn do mycia kuchni
Płyn do mycia kuchni zawiera 99,37% składników pochodzenia naturalnego. Służy do czyszczenia takich powierzchni jak m.in. blaty, płyty kuchenne, piekarniki, płytki ceramiczne, elementy ze stali nierdzewnej i chromowanej, itp. Szczególnie skuteczny w usuwaniu tłustych zabrudzeń. Wytwarzana przez mikroorganizmy, naturalna biosurfaktyna z rzepaku skutecznie usuwa zabrudzenia, działa antybakteryjnie. Gliceryna nabłyszcza, chroni i pomaga zapobiegać ponownemu zabrudzeniu. Olejek ze słodkiej pomarańczy bogaty w D-limonen, skutecznie usuwa tłuszcz oraz posiada właściwości antyseptyczne. 
Tak jak płyn do naczyń był bezzapachowy, tak tutaj wyczuwam odrobinę alkoholu. Nie jest to intensywny zapach i po chwili znika. Zanim odważyłam się umyć środkiem różne miejsca, zrobiłam test na małej powierzchni, aby sprawdzić odporność czyszczonego materiału na jego działanie. Z powodzeniem czyściłam kuchenkę, blat, płytki, zlew oraz inne elementy. Dobrze radzi sobie zarówno z zabrudzeniami, jak i kamieniem osadzonym np. wokół kranu. Wystarczy prysnąć płyn na czyszczoną powierzchnię, odczekać kilkadziesiąt sekund i przetrzeć szmatką. Nie muszę już mieć oddzielnego płynu do czyszczenia blatów, piekarnika czy zlewu. Mam jedną butelkę, która radzi sobie doskonale :)
Taki duet jest naprawdę mile widziany w każdym domu, szczególnie w tak gorącym okresie jakim są przygotowania do Świąt. Jest zarówno ekonomiczny, ponieważ zastępuje kilka produktów, ale przede wszystkim oszczędza Nasz czas, ponieważ jest skuteczny. Nie musimy po raz kolejny czyścić powierzchni innym środkiem. Mam w planach zakup innych produktów OnlyEco z nadzieją, że równie dobre :)

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram