Jestem w bajce - spełnienie dziecięcych marzeń

07 lipca

Wielokrotnie powtarzałam, że w Naszym domu książki odgrywają naprawdę ważną rolę. Nie ma nic piękniejszego dla rodzica niż to, że Nasza pociecha sama sięga po książkę i chce poznać zawartą w niej historię. Szczególnie teraz, gdy Magda zaczęła sama czytać książki są jeszcze bardziej rozchwytywane :) Pewnego dnia Magda powiedziała do mnie: "Mamo ciekawe jak to jest być bohaterem bajki?" Mama, jak to Mama dla swojego dziecka zrobi naprawdę dużo :) Rozpoczęłam poszukiwania wydawnictwa, które specjalizuje się w tego typu zleceniach. Takim sposobem trafiłam na stronę www.jestemwbajce.pl

Przyznam szczerze, że jak tylko weszłam na stronę, uśmiechnęłam się sama do siebie :) Spodziewałam się dwóch wersji książek: dla chłopca i dla dziewczynki, tymczasem możemy wybierać spośród kilku historii. Jak książki wpływają na rozwój dziecka? Jestem w bajce daje poczucie wyjątkowości, bycia ważnym i kochanym, co wpływa na budowanie wzajemnych relacji. Dzieci rozwijają wyobraźnię i nabierają poczucia kompetencji. Utożsamianie się z bohaterem pozwala dziecku uwierzyć, że skoro udało mu się w bajce, to w życiu też sobie poradzi. Opowiadania rozwijają funkcje poznawcze oraz pokazują ważne wartości takie jak empatia czy chęć niesienia pomocy.

Pierwsza książeczka, którą zamówiliśmy była dla Madzi i nosiła tytuł: "Madzia we Wróżkolandii". 
"Tęczynka zgubiła swoją magiczną różdżkę. Twoje dziecko pomoże jej szukać zguby... w krainie wróżek. Fantastyczne postaci, piękne ilustracje i wspaniała przygoda z dzieckiem w roli głównej. Marzenie każdej dziewczynki może się urzeczywistnić!" 
Książka przeznaczona jest dla dziewczynek w wieku od 3 do 8 lat. Idealnie wpasowaliśmy się wiekowo, tym bardziej, że w tym czasie dziewczynki bawią się we wróżki lub księżniczki :) Egzemplarz został stworzony bardzo starannie, strony są wydrukowane na papierze o bardzo dobrej jakości. Sam tekst jest napisany językiem prostym i zrozumiałym dla Naszych pociech :) Muszę przyznać, że Magda była zachwycona samą opowieścią oraz kolorowymi obrazkami, które pobudzają wyobraźnię.
Druga pozycja to prezent dla Marysi o tytule: "W kropki i paski, czyli bajka o Marysi".
"W domu i dżungli... Na morzu i pustyni... W kosmosie i pod ziemią... Twoje dziecko jest bohaterem wielu niezwykłych przygód. A najbardziej niezwykły jest jego przewodnik – dziurawa skarpetka w kropki i paski".
Mimo tego, że dopiero zaczynamy wprowadzać Marysię w dłuższe historię, sama bohaterka była zaskoczona tym, że znajduje się na okładce książki. Przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3-5 lat, a więc sporo większych od Marysi. Nie martwi mnie to, ponieważ od jakiegoś czasu zauważyłam, że coraz częściej Marysi czyta Madzia :) Duży plus dla twórców za to, że stworzyli historie, które naprawdę wciągają :) Tak jak w przypadku książki dla Magdy, tak też tutaj mamy śliczne, kolorowe ilustracje. To bardzo ważny element, ponieważ dzieci "czytają" najpierw wzrokiem :) Również tekst napisany jest językiem nazwijmy to "małych dzieci", nie znajdziemy tu trudnych i niezrozumiałych słów.
Pomysłodawca projektu jest naprawdę geniuszem! Sama w dzieciństwie marzyłam o książce, z moją skromną osobą w roli głównej, ale wiadomo jakie czasy były kiedyś. Dziś mogę spełnić marzenie moich dzieci i podarować im książkę, która będzie dla nich pamiątką na całe życie i w każdej chwili będą mogły pochwalić się, że są bohaterkami książki :)

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram