DOVE Nourishing Body Care - balsamy do ciała o trzech stopniach nawilżenia

13 lipca

Balsamowanie ciała należy do tych czynności, którym powinnam poświęcać więcej uwagi, szczególnie zimą i latem, kiedy moja skóra potrzebuje szczególnego nawilżenia. Zimą ze względu na suche powietrze w domu i niską temperaturę na zewnątrz, natomiast latem po kąpieli słonecznej. O każdej porze roku Nasza skóra potrzebuje różnego nawilżenia i właśnie naprzeciw Naszym oczekiwaniom wyszła marka Dove i seria Noursing Body Cream charakteryzująca się balsamami do ciała o trzech stopniach nawilżenia. 

Idealny balsam do ciała według mnie powinien wchłaniać się bardzo szybko. Nie ma dla nic gorszego jak siedzieć i czekać na wchłonięcie ;) Nie, nie to zdecydowanie nie dla mnie. Druga ważna dla mnie kwestia to tłusta warstwa jaka pozostaje na skórze po nałożeniu balsamu. Kładąc się do łóżka mam wówczas wrażenie, że cała pościel będzie wymazana w balsamie ;) Nie lubię tego uczucia. Oprócz tego, jestem kobietą, więc zwracam uwagę na estetykę produktu. Nie lubię pstrokacizny, jestem bardziej za minimalizmem i prostotą na opakowaniu. 
Balsamy Dove głęboko nawilżają i odżywiają wierzchnie warstwy naskórka, przywracając skórze gładkość i elastyczność. Unikalna formuła NutriDUO to połączenie naturalnych składników odżywczych występujących w skórze oraz pielęgnujących olejków, które dostarczają skórze dwustopniowego odżywienia, nawilżając głębsze warstwy naskórka oraz zapobiegając utracie wody z powierzchni skóry.  

Odżywczy balsam do ciała Dove Light Hydro - jest najlżejszym z trzech prezentowanych balsamów. Przeznaczony jest do pielęgnacji skóry normalnej, która potrzebuje dodatkowego nawilżenia. Zawiera unikalną formułę NutriDuo oraz bogaty w witaminę E olej słonecznikowy. Polubiłam ten balsam głównie za lekką konsystencję jaką obiecuje producent. Szybko się wchłania co bardzo cenię, nie pozostawia tłustej warstwy. Zapach jest charakterystyczny dla kosmetyków Dove, nie jest zbyt mocny, po nałożeniu balsamu na skórę, zapach utrzymuje się przez dłuższy czas. Fajnie się sprawdzi podczas codziennej pielęgnacji skóry niezbyt wymagającej. 
Odżywczy balsam Dove Essential Nourishment - przeznaczony jest do skóry suchej, zapewnia bogate odżywienie dla miękkiej, gładkiej i rozświetlonej skóry. Również zawiera formułę NutriDuo, zapewnia Naszej skórze 24 godzinne nawilżenie, pomaga stopniowo poprawić kondycję naskórka. Porównując go do poprzednika ma nieco gęstszą konsystencję, w związku z czym po nałożeniu go na skórę przez chwilę czujemy tłustszą warstwę. Nie trwa to jednak długo i po chwili Nasza skóra jest gładka i miła w dotyku. Zapach jest bardzo podobny do poprzedniego balsamu, może odrobinę mocniejszy, skóra po użyciu balsamu fajnie i przyjemnie pachnie.
Odżywczy balsam Dove Intensive Nourishment - jest to intensywnie nawilżający balsam przeznaczony do bardzo suchej skóry, pomaga uzyskać nawilżoną i elastyczną skórę. Zawiera unikalną formułę NutriDuo, zapewnia całodniowe nawilżenie. Jest to nazwijmy najmocniejszy balsam z całej trójki. Stosowałam go w miejscach naprawdę bardzo suchych, takich jak kolana czy łokcie i muszę przyznać, że balsam poradził sobie z nimi bardzo dobrze. W związku z tym, że intensywnie nawilża tłusta warstwa utrzymuje się najdłużej. Jak dla mnie jest do zaakceptowania, a to dlatego, że widzę, że naprawdę zdziałał cuda. Kolana i łokcie stały się mniej suche, dzięki czemu mogę je balsamować wcześniejszymi kosmetykami. Konsystencja jest najbardziej gęsta i nie ucieka z dłoni. 
Całe trio oceniam bardzo dobrze. Tak jak przewidział to producent, idealnie sprawdzają się przy różnych rodzajach skóry. Od wielu lat marka Dove stawia na to, abyśmy My kobiety czuły się w swojej skórze jak najlepiej, a te balsamy są na to najlepszym dowodem :)

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram