Wakacyjny odpoczynek z Media Service Zawada

18 czerwca

Uwielbiam lato i czas kiedy większość dnia spędzamy na podwórku. Dziewczynki mogą przebywać na świeżym powietrzu cały dzień. Wcale im się nie dziwię :) Nie ma nic lepszego od zabawy na placu zabaw, pikniku na trawie, drzemki na kocu czy gier we czwórkę :) Najbardziej lubię czas kiedy organizujemy sobie piknik, przygotowujemy przekąski, zabieramy gry, książeczki i czasopisma. Kiedy dziewczynki wyszaleją się na placu zabaw, przybiegają i z ogromnym przejęciem (oczywiście każda na swój sposób) opowiadają o przebiegu zabaw :) Następnie ładują baterie na kolejne zabawy, Madzia rozwiązując zadania, a Marysia oglądając książeczki od Media Service Zawada:

Pszczółka Maja to książeczka, która spodobała się Magdzie najbardziej. Nie dość, że zawiera mnóstwo różnych zadań, to do tego jest kolorowa i jak to powiedziała Magda "Mamo ta książeczka jest taka letnia" :) No cóż dziewczyna zna się na rzeczy :) Muszę przyznać, że książeczka zajęła Magdę na dłuższy czas. Zawiera naklejki, które wklejamy w odpowiednie miejsca. Po rozwiązaniu wszystkich zadań, na końcu czeka na Nas dyplom ukończenia Miodowych Igrzysk :) 
Kolejna propozycja mimo tego, że jest bardziej dla chłopców również przypadła do gustu Magdzie. Nie oglądała jeszcze bajki "Blaze i megamaszyny", więc była to doskonała okazja do poznania nowych bohaterów :) Dzięki temu, że Madzia zna już literki i całkiem dobrze idzie jej czytanie, nie potrzebuje Naszej pomocy w przeczytaniu instrukcji do zadania. Oczywiście jako rodzice chcemy Jej pomóc, ale rośnie Nam Zosia Samosia i wszystko woli zrobić sama :) W przypadku tej książeczki, rodzaje zadań są bardzo podobne jak w poprzedniej. Możemy tu znaleźć kolorowanki, zgadywanki, labirynt, w którym trzeba znaleźć drogę oraz naklejki, które szczególnie podobają się dzieciom. 
Ostatnia propozycja to coś dla Marysi. Mimo tego, że słabo mówi, czyta po swojemu :) Oczywiście nikt nie rozumie co mówi, ale Ona biorąc przykład ze starszej siostry musi przeczytać każdą stronę :) Książeczka "Świnka Peppa - Balon George'a" jest idealna dla dzieci w wieku Marysi. Zawiera krótką historię, w sam raz, aby zająć dziecko na kilka minut. Strony są kolorowe, obrazki czytelne, nie zawierające zbyt dużo elementów. Nawet Marysia, która jest bardzo żywym dzieckiem i zajęcie Jej czymś na chwilę graniczy z cudem, siada ze mną lub z Pawłem na kocu i wspólnie czytamy i oglądamy książeczkę.
Bardzo lubię książki i czasopisma od Wydawnictwa Media Service Zawada, ponieważ stworzone są dla dzieci w każdym wieku. Magdzie pomagają w rozwijaniu umiejętności czytania ze zrozumieniem, a dzięki Nim Marysia poznaje świat bajek z perspektywy książeczki, a nie telewizora.

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram