5 powodów, dla których warto spać nago

24 czerwca

Najlepsza temperatura dla zapewnienia sobie odpowiedniego wypoczynku to 14 - 18 stopni Celsjusza. Do tej zasady nie stosuje się prawie nikt - rzadko wietrzymy nasze sypialnie (co jest zalecane codziennie, niedługo przed pójściem spać), no i zakładamy ciepłe piżamy, grube skarpety i w ten sposób przegrzewamy organizm. Dzięki spaniu nago, Naszemu ciału łatwiej będzie zachować optymalną temperaturę, która naturalnie obniża się wraz z naszym zapadaniem w sen.
Do spania nago zachęcają także specjaliści od snu. Zwracają oni uwagę przede wszystkim na to, że podczas kontaktu z nagą skórą partnera wydzielają się hormony szczęścia, takie jak oksytocyna. Nagość zachęca do seksu, ale również po prostu do przytulania, co zwiększa intymność i wpływa na jakość Naszego związku.
Z powodu swoich kompleksów, wiele kobiet w ogóle nie lubi być nieubraną i nie licząc chwil pod prysznicem, nie pokazuje się w pełnym negliżu, nalega na gaszenie światła podczas seksu i nie wyobraża sobie chodzenia nago po mieszkaniu. Wprowadzenie zwyczaju spania w stroju Ewy z dużym prawdopodobieństwem pomoże przezwyciężyć psychiczny opór przed nagością. Po pewnym czasie nie tylko przestaniemy czuć się niezręcznie, ale także zaakceptujemy swoje ciało i wyzwolimy naturalny seksapil. Nie bez powodu mężczyźni często powtarzają, że kobieta najpiękniej wygląda nago.
Śpiąc nago, zapewnimy sobie lepszy wygląd. Wysoka temperatura Naszego ciała podczas snu znacznie zmniejsza wytwarzanie w organizmie melatoniny oraz hormonu wzrostu, odpowiedzialnego za regenerację skóry w nocy i powstrzymywanie jej starzenia. W nocy mamy największą szansę na tą naturalną odnowę naskórka, o ile się nie przegrzejemy.
Niska temperatura ciała podczas snu sprzyja redukcji hormonu stresu - kortyzolu, a co za tym idzie, Nasze ciało utrzymuje w równowadze poziom głodu. Warto pamiętać też, że przynajmniej 6 godzin zdrowego snu dziennie ogranicza ryzyko nadwagi. Jak wykazały badania, u osób, które nie dosypiają, wzrasta poziom leptyny i greliny - hormonów kontrolujących apetyt.

A Wy? Śpicie nago? My testowaliśmy to rozwiązanie, ale przekonujemy się do niego bardzo powoli. Ciekawi jednak jesteśmy Waszych opinii. 

Kolorowych snów!

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram