Pielęgnacja skóry przez cztery pory roku. Azjatyckie inspiracje - Barbara Kwiatkowska

26 czerwca

Przyznam szczerze, że po poradniki dotyczące urody, dbania o skórę czy pielęgnacji ciała sięgałam bardzo rzadko, żeby nie powiedzieć, że wcale. Dopiero od niedawna naprawdę zaczęłam się interesować tą tematyką. Jak to bywa w księgarniach jest mnóstwo książek podobnych tematycznie i wciąż powstają nowe. Ciężko jest wybrać tę jedną i skupić się tylko na niej. 
Tematyka książki, którą chciałabym Wam zaprezentować "Pielęgnacja skóry przez cztery pory roku. Azjatyckie inspiracje" od Wydawnictwa Pascal, jest bardzo bliska każdej kobiecie. Barbara Kwiatkowska, autorka bestsellerowego poradnika "Skóra. Azjatycka pielęgnacja po polsku", w swojej nowej książce pokaże Nam, jak dbać o cerę w zależności od pory roku. Jest to bardzo ważny temat, ponieważ bardzo często zdarza się, że stosujemy te same kosmetyki przez cały rok. Jak się okazuje jest to duży błąd, Nasza skóra o każdej porze roku potrzebuje innej pielęgnacji oraz innego doboru kosmetyków. 
Zacznę od okładki, która powiem nieskromnie - skradła moje serce. Jest kobieca i z łatwością wpada w oko. Utrzymana jest w tonacji niebieskiej z elementami różu i bieli. Z łatwością odnajdziecie ją na półce w księgarni. Oprawa książki jest miękka, ale nie na tyle żeby ją zgiąć. Żałuję, że nie miałam przyjemności przeczytania pierwszej książki autorki, miałabym odniesienie co do treści w niej zawartych. 
Z książki dowiemy się, jak:
- skomponować idealne kuracje pielęgnacyjne na każdą porę roku,
- zregenerować poszarzałą po zimie skórę i pozbyć się przebarwień,
- uzyskać piękną i zdrową opaleniznę,
- utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry, ochronić ją przed przesuszeniem i mrozem,
- zainspirować się azjatycką szkołą pielęgnacji i dostosować ją do swoich potrzeb.
Przyznam szczerze, że tematy są ciekawe, całość napisana jest fajnym, prostym językiem. W książce znajdziemy zarówno tekst, jak i tabele przedstawiające np. rodzaje masła i oleju roślinnego. Ważniejsze akapity zostały wyszczególnione tak, aby było je można łatwo znaleźć. Jak pewnie się domyślacie książka została podzielona na pory roku, ale nie tylko. Wśród rozdziałów możemy również znaleźć rozdział poświęcony maseczkom lub makijażowi. Nie będę zdradzać wszystkich rozdziałów, ale napiszę Wam jedno - każdy z nich jest opisany profesjonalnie, a informacje w nich zawarte są naprawdę przydatne. 
To, co na początku mnie zmartwiło, zanim przeczytałam książkę to to, że byłam przekonana, że kosmetyki opisane w książce będą typowo azjatyckie. Jak się okazało po przeczytaniu książki, kosmetyki te możemy kupić w Naszych drogeriach. Pozytywnie zaskoczyły mnie opisane ciekawostki dotyczące np. składów kosmetyków czy też azjatyckich sekretów. Dla kogoś, kto tak jak ja nie miał wcześniej pojęcia o innej kulturze, tym bardziej tak odległej są to informacje bardzo ciekawe. Jeśli jakieś słowo czy stwierdzenie nie jest dla Nas jasne, na końcu książki mamy słownik pojęć. Jedyną rzeczą do jakiej mogę się przyczepić to mała ilość zdjęć. Jestem wzrokowcem i lubię oglądać to co jest opisane i przedstawione w książce :)
Książka, którą Wam przedstawiłam jest wręcz stworzona na prezent dla przyjaciółki czy siostry. Śmiało może zapoznać się z nią osoba, która o kosmetykach wie mało oraz ta, która interesuje się nimi na co dzień. Poradnik jest naprawdę fajnie napisany i czyta się go szybko :) Jeśli powstaną następne części z pewnością po nie sięgnę. 


Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram