Psi Patrol dla najmłodszych

08 marca

Psi Patrol to bajka, którą szczególnie polubiła Marysia. Jako wielka fanka piesków uwielbia oglądać przygody Ryder'a oraz jego towarzyszy. W swojej kolekcji mamy kolorowanki, filmy DVD, opowiadania, a także figurki. Może niektórym wydawać się to bajką tylko dla chłopców, ale ja jestem zdania, że każde dziecko jest w stanie polubić psiaki oraz ich wyzwania. W Naszej biblioteczce zdecydowanie królują książeczki od Media Service Zawada, jest to wydawnictwo, które w swojej ofercie ma mnóstwo tytułów z dziecięcymi bohaterami. 

Psi Patrol "Na ratunek" 
Psi Patrol "Na ratunek" to wodna kolorowanka, która zaciekawi każde dziecko. Za pomocą magicznego długopisu, do którego wlewamy wodę, możemy wyczarować kolorowy rysunek. Dodatkowo w każdym z rysunków ukryte są zagadki, które Nasze dziecko ma za zadanie rozwiązać. Chyba nie muszę pisać, jak bardzo propozycja ta spodobała się dziewczynkom, szczególnie Marysi. Nie bardzo zdawała sobie sprawę z tego, w jaki sposób kartka robi się kolorowa, dla Niej najważniejsza była magia :) Kartki papieru są bardzo sztywne, więc nie musimy się martwić o to, że papier przemoknie. Moim zdaniem jest to doskonała propozycja dla Naszych maluchów. Plusem kolorowanki jest to, że po wyschnięciu możemy ją pomalować ponownie.
Psi Patrol "Przygoda na festynie"
Kolejna propozycja to krótkie opowiadanie o przygodzie na festynie. Dzielne pieski i ich opiekun muszą sprostać kolejnym niespodziankom, jakie los postawi im na drodze. Niosąc pomoc potrzebującym pokazują Naszym dzieciom, w jaki sposób możemy pomóc drugiej osobie. Bardzo lubię takie bajki, które oprócz kolorowych kartek niosą ze sobą jakieś przesłanie. Książeczka jest bardzo kolorowa, przyciąga dziecięcy wzrok. Czyta się ją bardzo szybko, więc nawet małe dzieci, takie jak Marysia z pewnością wytrwają do końca opowieści. 
Psi Patrol "Dobrana paczka"
Na koniec zostawiłam typową kolorowankę przedstawiającą głównych bohaterów bajki. Dzięki temu, że obrazki są dość duże wzbudzą zainteresowanie nawet u dwulatka. Co prawda Marysia dopiero uczy się rysowania kredkami, ale kolorowanka bardzo jej się podoba i nie chce jej dać starszej siostrze :) Do książeczki dołączone są kredki w podstawowych kolorach: niebieskim, czerwonym, zielonym oraz żółtym. 
Każda z dziewczynek wybrała sobie ulubioną książeczkę, dzięki której mogą przenieść się do świata swoich ulubieńców. Bardzo lubię takie propozycję, ponieważ zachęcają dzieci do sięgania po książki. Z pewnością będziemy uzupełniać Naszą biblioteczkę o kolejne pozycje. 

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram