Jak uzyskać odszkodowanie z OC sprawcy?

12 marca

Temat odszkodowania jest trudny i mało kto się go podejmuje. Uważam, że powinniśmy być bardziej świadomi tego, co możemy uzyskać w wyniku wypadku, dlatego dziś chciałabym poruszyć ten temat. Z pewnością wśród Was znajdą się osoby, które w swoim życiu miały do czynienia z tym przykrym zdarzeniem i nie do końca wiedziały, co dalej począć. Postaram się w prosty sposób przedstawić Wam jak uzyskać odszkodowanie OC.

Wypadek z pewnością nie należy do przyjemnych zdarzeń. Często zdarza się tak, że w pierwszej kolejności myślimy o sobie i osobach poszkodowanych, a dopiero w dalszej kolejności zastanawiamy się nad uzyskaniem odszkodowania. Aby móc ubiegać się o jakąkolwiek wypłatę musimy odpowiednio zadbać o dokumentację zdarzenia. Musimy pamiętać, aby w wyniku wypadku wezwać policję na miejsce zdarzenia, uzyskać oświadczenie sprawy zdarzenia, dużą rolę odgrywa również dokumentacja zdjęciowa z miejsca wypadku oraz oświadczenie świadka, jeśli jest. 

Jeśli w wyniku wypadku doznaliśmy jakiegoś urazu konieczne jest zgromadzenie dokumentacji medycznej, która będzie potwierdzeniem urazu powstałego w wyniku wypadku. W sytuacji, gdy uszkodzone zostały rzeczy materialne niezbędne są zdjęcia dokumentujące stratę. Kolejny etap to ustalenie podmiotu, do którego kierujemy swoje roszczenia. Kiedy już to zrobimy możemy ustalić wysokość odszkodowania. 
Jak widzicie procedura uzyskania satysfakcjonującej kwoty odszkodowania jest niekiedy żmudna i wymaga dużego zaangażowania. Często zdarza się tak, że już po pierwszej decyzji ubezpieczyciela odnośnie kwoty decydujemy się na nią, nie zdając sobie sprawy z tego, że może być ona o wiele wyższa. Warto w tej sytuacji zaufać profesjonalistom takim jak kancelarie specjalizujące się w uzyskiwaniu wyższych odszkodowań niż podmioty wypłacające je Nam proponują. Są to kompetentne osoby znające prawo i wiedzące, co po kroku należy zrobić. Z pewnością zależy im na jak najbardziej pozytywnym rozpatrzeniu każdego zdarzenia, a nie na zaszkodzeniu Nam jako poszkodowanym w wypadku. 

Warto zastanowić się nad taką opcją, dzięki której oszczędzimy czas i przede wszystkim nerwy. W takich sytuacjach musimy pamiętać, że dzięki pieniądzom jakie uzyskamy w wyniku odszkodowania możemy naprawić straty materialne poniesione w wyniku wypadku, a często nawet pokryć koszty leczenia czy rehabilitacji, jeśli doznaliśmy urazu lub uszczerbku na zdrowiu. 

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram