Pszczółka Maja dla starszych i młodszych dzieci

21 stycznia

Pszczółka Maja znana jest nie tylko najmłodszym pokoleniom. Pamiętam, kiedy sama byłam dzieckiem z utęsknieniem czekałam na kolejne przygody Mai i Gucia :) Swoimi przygodami uczy i rozśmiesza dzieci od kilku pokoleń. Wydawnictwo Media Service Zawada oferuje Nam książki i kolorowanki z bohaterami tej właśnie bajki. Poniżej mam propozycję dla starszych dzieci, które albo uczą się czytać, albo interesują się dłuższymi historiami oraz dla młodszych, które dopiero poznają cyferki.

Pszczółka Maja - Szczęśliwa koniczynka
Pierwszą książką zainteresowała się Magda. Ma 6 lat i całkiem dobrze idzie jej czytanie, co Nas rodziców akurat cieszy :) Sama czyta sobie czasopisma czy krótsze opowiadania. Pszczółka Maja "Szczęśliwa koniczynka" zachęca do zabawy naklejkami wielokrotnego użytku. Czytając historię naklejamy postacie wymienione w tekście. Możemy je potem odkleić i w tej samej scenerii odtworzyć inne wydarzenia opisane na pasku u dołu stron. Jeśli mamy ochotę uruchamiamy wyobraźnię i komponujemy własną scenkę naklejając naklejki raz po raz. Propozycja ta idealnie rozwija wyobraźnię i skłania Nasze dzieci do tworzenia własnych historii. Jest bardzo kolorowa, napisana tekstem łatwym i szybko przyswajanym przez dzieci. 
Pszczółka Maja - liczby w kolorach
Druga książeczka przeznaczona jest dla Marysi. Mając skończone już 2 latka bardzo chętnie naśladuje starszą siostrę. Kiedy Magda liczy, Marysia powtarza po niej cyferki. Takim sposobem liczymy do trzech :) Książeczka jest bardzo fajną propozycją właśnie dla dzieci uczących się liczyć. Poprzez proste, ale bardzo wyraźne obrazki dzieci chętnie kojarzą cyferki z przedmiotami znajdującymi się na stronach. Dodatkowym plusem jest twarda oprawa z jakiej wykonana jest książeczka. Znajdziemy tu obrazki, na których umieszczone są liczby do dziesięciu. 
Bardzo lubię propozycje, które oprócz treści wnoszą jeszcze naukę dla Naszych dzieci. Dzięki takim kolorowym książeczkom przyswajanie wiedzy idzie zdecydowanie lepiej, a same dzieci są bardziej chętne do nauki :)

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram