3 elementy, które sprawią, że salon będzie wyglądał nowocześnie

30 stycznia

Styl nowoczesny jest bardzo popularny w ostatnim czasie. Jest to szczególnie widoczne w social mediach (Instagram, Pinterest). Przyciąga wzrok minimalizmem, surowością oraz brakiem przesadzonych dekoracji. Coraz więcej osób robiących remont decyduje się na ten styl. Część z nich nie do końca wie, jakimi elementami wykończyć wnętrze tak, aby wyglądało nowocześnie. 

Styl nowoczesny charakteryzuje przede wszystkim minimalizm, prostota i to co najważniejsze funkcjonalność. Wiodącym hasłem stylu jest: mniej znaczy więcej! W pomieszczeniach wykończonych tym stylem nie znajdziemy bibelotów i dekoracji przypominających mieszkanie Naszych babć. Jeśli już spotkamy się z dodatkami to fajnym rozwiązaniem są półki zrobione w ścianach. Pełnią jednocześnie funkcję dekoracyjną i są schowane, nie rzucają się tak w oczy. Bardzo często w pomieszczeniach stylu nowoczesnego ozdobą samą w sobie są puste misy czy pionowe półki na książki. 

Najważniejszymi kolorami nowoczesności jest biel, szarość oraz różnego rodzaju pastele. Pomieszczenia są jasne, przejrzyste, idealne do odpoczynku. Często spotkamy w nich w czerwoną cegłę na jednej ze ścian, dodającą odrobinę surowości do wnętrza. Na ścianach nie królują kolorowe obrazy, a jedynie grafiki lub plakaty. Niby proste rozwiązanie, ale nadające klimat Naszemu mieszkaniu. 
Meble nowoczesne stojące w salonie to również nawiązanie do prostoty. Są zbudowane z prostych elementów pozbawionych rzeźbień i fantazji. Bardzo często nie mają uchwytów, a struktura frontów jest gładka. Może być matowa lub pokryta błyszczącym laminatem. Wszystko zależy od Naszych preferencji. Głównym elementem jest sofa w przypadku, której należy unikać motywów kwiatowych stawiając zdecydowanie na obicie jednokolorowe. Jeśli już decydujemy się na inne rozwiązanie, może to być np. geometryczny wzór. Dla osób, które mogą czuć się zbyt przytłoczone jasnym, minimalistycznym pomieszczeniem mam propozycję w postaci fotela. I tutaj możemy pokusić się odważniejszy kolor, który będzie współgrał z całością. Żółty, czerwony lub niebieski to kolory zarezerwowane dla stylu nowoczesnego. 
W nowoczesnym wnętrzu wszystko musi mieć swoje miejsce, nie ma mowy o przypadku. Warto jednak pamiętać, że pomieszczenie jest dla Nas i musimy się w nim dobrze czuć. To My będziemy spędzać w nim najwięcej czasu, dlatego oprócz waloru estetycznego ważny jest również ten drugi - funkcjonalny :)

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram