Dermena Hair Care - szampon i odżywka do włosów

09 stycznia

Problem wypadania włosów dotyczy wielu kobiet. Przyczyn może być wiele: przyjmowanie niektórych leków, zaburzenia hormonalne, niewłaściwe odżywianie się, infekcje, stres czy niedobór witamin. W moim przypadku problem ten pojawił się tuż po pierwszej ciąży i trwa praktycznie do dziś z różnym nasileniem. Po urodzeniu Marysi sytuacja wyglądała podobnie. Włosy wypadały garściami co zauważyli nawet moi najbliżsi. Po kilku miesiącach, kiedy poziom hormonów unormował się włosów wypadało jakby mniej, ale były osłabione i pozbawione blasku. Mimo, że od drugiej ciąży minęły już dwa lata, problem powraca, a ja staram się z nim walczyć.  
Nadmierne wypadanie włosów jest problemem dotyczącym znacznej części populacji. Wbrew panującemu powszechnie przekonaniu utracie włosów można skutecznie zapobiegać. Chcąc zahamować utratę włosów należy zapewnić mieszkom włosowym kompleksowe działanie pobudzające ich aktywność życiową i zmniejszające stan zapalny skóry głowy. Innowacyjnymi produktami podchodzącymi kompleksowo do pielęgnacji włosów nadmiernie wypadających jest linia preparatów Dermena. Produkty z linii Dermena wzmacniają mieszek włosowy, hamują wypadanie włosów oraz stymulują ich odrastanie.

Molekuła Regen 7, czyli fizjologiczna substancja czynna pochodzenia witaminowego poprawia mikrokrążenie skóry głowy i wzmacnia mieszek włosowy. Wpływa na jego odżywienie, wydłużając cykl życia włosa w fazie anagenu i stymulując odrastanie włosów. Jest substancją o potwierdzonym w badaniach aplikacyjnych działaniu chroniącym przed powstawaniem podrażnień. Reguluje pracę gruczołów łojowych i utrzymuje skórę głowy w dobrej kondycji.

Dermena Hair Care szampon do włosów
Podczas regularnego stosowania przez okres 3 miesięcy hamuje wypadanie włosów, wzmacnia i regeneruje włosy, zmniejsza ich przetłuszczanie się, nie wysusza skóry głowy. Efekt związany z zahamowaniem wypadania włosów oraz ustępowaniem łojotoku obserwuje się zwykle w 3-4 tygodniu codziennego stosowania szamponu (rzadsze stosowanie może wydłużyć ten okres). Regularne stosowanie szamponu korzystnie wpływa na stan skóry i wzmocnienie włosów. 
Produkt otrzymujemy w butelce o pojemności 200 ml o konsystencji typowej dla szamponów. Nie jest ani za gęsty, ani zbyt rzadki, aby przelewać się przez palce. Zapach określiłabym jako ziołowy, przyjemny. Dobrze oczyszcza skórę głowy, pozostawiając ją odżywioną. Włosy po użyciu szamponu są przyjemne w dotyku, miękkie. Zauważyłam, że mniej się przetłuszczają niż dotychczas i łatwiej rozczesują. Po dłuższy stosowaniu ilość wypadających włosów zmniejszyła się, może problem nie zniknął całkowicie, ale stał się mniej dokuczliwy. 

Dermena Hair Care odżywka do włosów
Regularne stosowanie odżywki przez okres 3 tygodni wyraźnie zwiększa połysk włosów. Wzmacnia włosy, sprawia, że są miękkie i przyjemne w dotyku, włosy się nie elektryzują. Odżywka przeznaczona jest dla osób chcących wzmocnić włosy osłabione i wypadające oraz dodatkowo odżywić je.
Kosmetyk otrzymujemy w tubie o pojemności takiej samej jak szampon, czyli 200 ml. Konsystencja odżywki jest kremowa, dobrze rozprowadza się na włosach. Stosujemy ją na mokre włosy, pozostawiając na 5 minut, następnie spłukujemy. Osobiście nie nakładam jej od samej nasady, ponieważ włosy są wówczas zbyt obciążone. Po użyciu zauważyłam, że włosy są bardziej błyszczące, nie plączą się. W połączeniu z szamponem uzyskuję naprawdę przyjemny efekt, jakbym wyszła od fryzjera. 

Oba produkty pomagają w walce z problemem wypadania włosów. Osobiście polecam je, ponieważ w moim przypadku sprawdziły się. Mimo, że problem nie zniknął w 100%, stał się mniej uciążliwy, a moje włosy odzyskały blask i są bardziej odżywione. 

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram