Gentle Day - komfort i wygoda dla każdej z Nas

24 stycznia

Raz w miesiącu w życiu każdej kobiety przychodzą takie dni, kiedy najchętniej nie wychodziłaby z łóżka, a co dopiero z domu. Okropny nastrój, obolałe ciało i dziwne zachcianki to tylko kilka przykładów "tych" dni. Właśnie wtedy zależy Nam na jednym - komforcie i wygodzie. Wybór środków higienicznych ma ogromny wpływ na to, jak będziemy się czuły podczas menstruacji. A co powiecie na to, że oprócz wygody, środki pierwszej potrzeby, które kupicie będą również ekologiczne? Ja jestem na TAK i w związku z tym postawiłam na markę Gentle Day.  

Wszystkie produkty Gentle Day są tworzone i produkowane starannie dobierając materiały, uwzględniając ich jakość oraz korzyści dla organizmu ludzkiego. Wśród ogromnej ilości produktów higienicznych na rynku, produkty Gentle Day wyróżniają się pod względem nowoczesności i szczególnej troski o zdrowie kobiety. Marka oferuje Nam między innymi podpaski, wkładki higieniczne, tampony, chusteczki nawilżające czy choćby popularne w ostatnim czasie kubeczki menstruacyjne.

Gentle Day - wkładki ekologiczne 
Wybierając produkt, warto zwrócić uwagę na to, czy jest on hipoalergiczny. Stosując wkładki mamy bezpośredni kontakt ze skórą niemal cały czas. Stawiając na wkładki higieniczne hipoalergiczne mamy tą pewność, że są to artykuły, które nie będą uczulać i podrażniać, których używanie nie będzie stanowiło dla nas zupełnie żadnego problemu. Marka Gentle Day w konstrukcji swoich wkładek zastosowywała pasek anionowy o dalekich infraczerwonych promieniach, dzięki czemu zyskały one patent na wynalazek. Zastosowanie takiego paska hamuje rozwój bakterii wewnątrz wkładki, a do tego likwiduje nieprzyjemny zapach. 
Posiadają bawełnianą warstwę, dzięki której powietrze jest przepuszczane, skóra oddycha, a kobieta odczuwa świeżość, suchość i komfort każdego dnia. Wkładki sprawdzają się bardzo dobrze, nie powodują podrażnień, dopasowują się do ciała, są cienkie dzięki czemu nie czuję, że je mam. Dostępne są w opakowaniu po 15 oraz 30 sztuk. Dużą zaletą wkładek jest ich uniwersalność: mogą być używane podczas słabej miesiączki, podczas obfitej wydzielinie czy upławach. Przeznaczone są dla kobiet w każdym wieku.  

Gentle Day - tampony
Tego typu produkty polecane są głównie kobietom aktywnym. Sprawdzą się doskonale podczas biegania, jazdy na rowerze, czy też na treningu na basenie. Są w pełni dyskretne, niezwykle wygodne, wykonane z naturalnej bawełny ekologicznej. Super chłonne tampony doskonale sprawdzające się przy najbardziej nawet obfitych miesiączkach. Zaprojektowane i wykonane zostały z takich materiałów, aby zapewnić wszystkim aktywnym kobietom, ale i nie tylko najlepszą formę ochrony każdego dnia w czasie ,,trudnych dni”. 
Wytwarzane w 100% z bawełny ekologicznej certyfikowanej całkowicie bezpiecznej dla Naszej skóry. Bawełna naturalna będąca formą chłonnej gąbki otoczona jest siatką hipoalergiczną, dzięki której włókna są chronione przed oddzielaniem się. Tampony są gładkie, odpowiednio dostosowane do bezpośredniego kontaktu ze skórą. Produkt jest całkowicie bezzapachowy, nie powoduje podrażnień i nie wywołuje alergii. Należy pamiętać, że stosując tampony musimy je zmieniać co 3-6 godzin w zależności od intensywności krwawienia. Zdecydowanie najlepiej sprawdzą się w konkretnych sytuacjach, a nie podczas trwania całej miesiączki. Dostępne są w trzech rozmiarach: regular, super oraz super plus. 

Gentle Day - chusteczki nawilżane do higieny intymnej
Odpowiednia czystość i pielęgnacja miejsc intymnych stanowi niezwykle ważny element życia każdej kobiety. Utrzymanie odpowiedniego pH w pochwie gwarantuje Nam brak niechcianych objawów takich jak świąd czy pieczenie. Zdarzają się jednak sytuacje kiedy nie mamy dostępu do wody, a potrzebujemy się odświeżyć. W takich momentach najlepiej skorzystać z chusteczek nawilżanych przeznaczonych do pielęgnacji miejsc intymnych. Są one idealnym produktem, który powinien znaleźć się w torebce każdej kobiety. Sprawdzają się w podróży, na wakacjach z dala od cywilizacji czy choćby w pracy. 
Wykonano je z bambusa bardzo przyjemnego dla środowiska, który się rozkłada. Włókna takie są miękkie, ale i przy tym stosunkowo mocne, dzięki czemu używanie chusteczek jest czystą przyjemnością dla skóry. Dzięki aloesowi i witaminie E chusteczki nawilżane z bambusa działają kojąco na skórę, myjąc okolice miejsc intymnych, ale również i działając przyjemnie na podrażnione miejsca. Bambus jest naturalnie antybakteryjny i wykazuje w 60% większą absorpcję niż sama bawełna. Jak widzicie na zdjęciu opakowanie zajmuje naprawdę mało miejsca, a może przynieść Nam ukojenie w trudnej sytuacji. 

Wybór odpowiednich środków higienicznych ma ogromny wpływ nie tylko na Nasze samopoczucie, ale również zdrowie. Warto zaopatrzyć się w produkty ekologiczne, które zostały stworzone z myślą o zdrowej kobiecie i jej komforcie. 

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram