Świat świnki Peppy - Media Service Zawada

26 sierpnia

Świnki Peppy chyba nie muszę Wam przedstawiać, pokochały ją dzieci na całym świecie. Peppa, George, Mama Świnka oraz Tata Świnka mają mnóstwo przygód. Codzienne życie całej rodzinki lubi śledzić zarówno Magda, jak i Marysia. Zdecydowanie bardziej wolimy bajki książkowe od telewizyjnych. Uważam, że lepiej wpływają na rozwój Naszych dzieci, kształtują wyobraźnię, w przypadku Magdy uczą czytać i opowiadać bajkę siostrze. Ostatnio poszerzyliśmy Naszą biblioteczkę o kilka pozycji z Wydawnictwa Media Service Zawada. Dziś chciałabym pokazać Wam książki związane właśnie ze Świnką Peppą. 

Pierwsza pozycja to Wesoła Wycieczka - książka z magnesami. Stworzona dla dzieci opowiada nie tylko fajna historię Peppy i jej przyjaciół, ale uczy również liczyć czy tworzyć swoje ilustracje poprzez przyczepianie magnesów w odpowiednie miejsca. Na jednej stronie znajduje się tekst napisany językiem łatwym i prostym, natomiast na stronie obok zadaniem dziecka jest wykonanie polecenia napisanego w chmurce i stworzenie obrazka zgodnego z historią. 
Książka jest bardzo solidnie wykonana. Każda ze stron jest twarda, praktycznie nie do zniszczenia :) Ilustracje są kolorowe, zdecydowanie przyciągają wzrok dziecka. Sam tekst napisany jest czcionką bardzo czytelną, odpowiednią dla dzieci dopiero co uczących się czytać. Magda nie ma z nim najmniejszego problemu i ładnie składa wyraz do wyrazu. Podobają mi się książki, które oprócz zawartego opowiadania angażują dzieci w zabawę, a jednocześnie naukę :)
Druga propozycja to Słoneczny Dzień - Malowany Świat. Jest to typowa malowanka, ale tym razem z dołączonymi farbami. Osiem kolorów, które w zupełności wystarczą do pomalowania obrazków znajdujących się wewnątrz książeczki. Dzięki temu, że zawarte obrazki są naprawdę duże, nawet Marysia dała radę i pomalowała swoje wybrane strony. 
Jeśli martwicie się o to, że strony pod wpływem wody przemokną, zupełnie niepotrzebnie. Nam nic takiego się nie przydarzyło :) Plusem tej malowanki jest to, że każdą stronę możemy oderwać i dzięki temu kartki nie skleją Nam się, a farba nie odbije na kolejnej stronie. 
Tego typu książeczki są zawsze mile widziane w Naszym domu. Zajmują czas dziewczynkom, a one z kolei mogą rozwijać swoje zainteresowania plastyczne i czytelnicze. Widzę po Magdzie, że bardzo chętnie sięga po książki, które może przeczytać dla siebie czy też dla Marysi, a Marysia z kolei naśladując siostrę próbuje czytać na swój sposób. Szczególnie teraz - jesienią więcej czasu spędzamy w ten właśnie sposób - czytając i malując całą rodziną :)

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram