Nowa funkcja Blika – przelew z telefonu na telefon

15 sierpnia


Urodziny to ważny moment w życiu każdego dziecka. W tym roku Nasza Madzia skończyła 6 lat. I jak to przy urodzinach otrzymała swój wymarzony prezent. A spełnionym marzeniem był zestaw Lego Friends. Jako, że każdy chciał mieć udział w spełnieniu urodzinowego marzenia Madzi - i rodzice i dziadkowie i chrzestni trzeba było zrobić zrzutkę. I tu pomogła Nam nowa funkcja BLIKA - przelew z telefonu na telefon. Szybko, bezpiecznie i prezent jest już w rękach Madzi :) Wszyscy zadowoleni, a najbardziej Madzia :)

Nowa funkcja BLIKA skierowana jest do wszystkich osób, które posiadają aplikację mobilną jednego z 6 banków. Teraz możemy skorzystać z natychmiastowych przelewów na telefon. Jedynym warunkiem jest posiadanie aplikacji banku, która współpracuje z Blikiem. Przelew na telefon BLIK jest dostępny w aplikacji mobilnej Alior Banku, Banku Millennium, BZ WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku oraz PKO Banku Polskiego.

Od teraz nie musimy się przejmować, że nagle w sklepie, na imprezie czy na wyjeździe zabraknie Nam pieniędzy. Wystarczy kilka kliknięć i Ty lub Twój znajomy ma kasę na koncie. Zapomnij o przepisywaniu, bądź kopiowaniu numerów kont bankowych, aby wykonać przelew. Wystarczy Ci telefon z aplikacją swojego banku. Wykonywanie przelewów na telefon BLIK jest całkowicie bezpieczne. Usługa oraz posiadana przez bank baza odbiorców jest chroniona według najnowszych standardów bezpieczeństwa oraz posiada szeroki zakres zaawansowanych zabezpieczeń. Dodatkowo, aplikacja jest chroniona pinem, który znasz tylko Ty. Korzystając z Blika nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo.
Oto krótka instrukcja jak wysłać przelew na telefon:
 1. Zaloguj się do aplikacji mobilnej
 2. Przejdź do płatności
 3. Wybierz opcję Blik przelew na telefon
 4. Wybierz z listy odbiorców osobę do której chcesz wysłać przelew (Jeśli odbiorca Twojego przelewu nie ma aktywnej usługi Blik i tak dostanie przelew. Otrzyma SMS z prośbą o podanie numeru konta)
 5. Wpisz kwotę
 6. Wyślij przelew
Przeczytaj kilka podpunktów, o których jeszcze powinieneś wiedzieć korzystając z Blika:
 1. Czy ponosisz jakieś koszty za wykonanie przelewu? Absolutnie żadnych, usługa Blik przelew na telefon jest całkowicie bezpłatna.
 2. Ile możesz wysłać pieniędzy w trakcie jednej transakcji? Kwota maksymalnej pojedynczej transakcji jest zdefiniowana przez Twój bank. W przypadku Alior Banku wynosi ona 500 zł. W Banku Millennium jednorazowa transakcja ma limit 500 zł, a suma wykonanych przelewów jednego dnia nie może przekraczać 1000 zł. Bank Zachodni WBK : 3000 zł, ING: jednorazowy przelew 200 zł, a suma wykonanych transakcji nie może przekroczyć 500 zł. Dla mBank limit wynosi 200 zł w przypadku jednorazowej transakcji, a w PKO Bank Polski dzienny limit to 1000 zł, jednak ustawienie te można zmienić w serwisie internetowym.
 3. Czy operacje zapisywane są w systemie? Tak, wszystkie Twoje transakcje wykonane przy użyciu usługi Blik są dokumentowane w historii operacji Twojego banku.
 4. Kiedy możesz wykonać przelew Blikiem? Przelewy na telefon możesz wykonywać 24/7
 5. Co się stanie jeśli zmienisz swój numer telefonu? Informację o zmianie numeru telefonu należy uzupełnić w Banku. Zostaniesz automatycznie poinformowany o zmianie wiadomością sms.
 6. Co w przypadku kiedy wysyłasz przelew osobie która nie używa aplikacji z funkcją przelewu na telefon Blik? Jeśli odbiorca Twojego przelewu nie korzysta aktualnie z usługi przelewu na telefon Blik przelew i tak zostanie zrealizowany. Odbiorca dostanie SMS z adresem strony www z instrukcją dalszego postepowania. Będzie proszony o podanie numeru konta bankowego, na które realizowany będzie przelew.

Zapraszamy Was do udziału w projekcie BLIK i TRND: opublikuj na swoich portalach społecznościowych zdjęcie lub krótki film prezentujący sytuację, w której wykorzystałeś funkcję BLIK – przelew na telefon. Do publikacji koniecznie dołącz krótki opis i #zblikadoblika #przelewwmig. Do wygrania voucher na zakupy w serwisie Allegro.


Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram