Skarpety złuszczające Bioteq - mój sposób na zadbane stopy

07 sierpnia

Latem częściej niż kiedykolwiek zwracam uwagę na to, aby moje stopy były zadbane i wyglądały naprawdę dobrze. Śmiało mogę powiedzieć, że i tak mam bzika na punkcie kosmetyków do stóp, ale latem ładne pięty to wizytówka kobiety, więc należy o nie dbać szczególnie.

I o ile w domu pielęgnacja stóp to codzienność, tak na wyjazdach urlopowych ograniczam się do minimum. Za każdym razem kiedy wracam z urlopu poświęcam moim stopom o wiele więcej czasu niż zazwyczaj. Pomagają mi wówczas skarpetki złuszczające od Bioteq. Na początku muszę Wam się do czegoś przyznać. Kiedy pierwszy raz zobaczyłam tego typu produkt w telewizji zaśmiałam się. No bo jak skarpetki mogą wygładzić naskórek i złuszczyć go na tyle, że stopa jest gładka jak pupcia niemowlaka? Serio, absolutnie nie wierzyłam w ich działanie dopóki sama ich nie wypróbowałam. Już opisuję Wam ich działanie.
Skarpety złuszczające i intensywnie regenerujące Foot Repair, dzięki starannie dobranym składnikom, które przenikają głęboko w skórę stóp, złuszczają, zmiękczają i intensywnie ją odżywiają. Kompozycja składników aktywnych takich jak Urea i bio-Kwas Salicylowy usuwa zrogowacenia i zapewnia wysoką skuteczność w likwidacji martwego naskórka. Ekstrakt Lawendy i Wyciąg z Korzenia Perełkowca Wąskolistnego stymulują komórki skóry do regeneracji, intensywnie odżywiają i nawilżają, dzięki czemu skóra staje się gładka i elastyczna. Starannie dobrane składniki dodatkowo koją pęknięcia, zmiękczają naskórek, zapewniają odbudowę, długotrwałą świeżość i wygładzenie.
Sposób użycia:
1. Umyj stopy wodą z mygłem o neutralnym pH i dokładnie osusz.
2. Wyjmijnskarpety z saszetki i przetnij je wzdłuż linii, odcinając łączący dwie skarpety zgrzew.
3. Nałóż skarpety na stopy.
4. Oderwij zabezpieczenie i przyklej tak, aby produkt był dopasowany do stopy.
5. Na całość nałóż grubebskarpetki, aby utrzymać odpowiednią temperaturę i komfort podczas kuracji.
6. Produkt pozostaw na stopach przez około 90-120 minut w zależności od grubości zrogowaciałego naskórka.
7. Po upływie czasu kuracji zdejmij skarpety i zmyj pozostałości produktu ciepłą wodą.

Należy pamiętać, że przez pierwsze 3-4 dni po zabiegu skóra jest przesuszona i szorstka. Nie należy wówczas wspomagać dodatkowo złuszczania stosowaniem tarek, pumeksów, peelingów. Złuszczanie obumarłego naskórka zacznie się po około 4-7 dniach, okres ten zależy od grubości zrogowaciałego naskórka przed zabiegiem.
Największym wyzwaniem był dla mnie czas, podczas którego należy mieć założone skarpety :) Dwie godziny tylko dla siebie i swoich stóp to dla mnie prawdziwy rarytas. Byłam bardzo ciekawa jaki efekt uzyskam. Faktycznie przez pierwsze dni stopy są suche i szorstkie czego naprawdę nienawidzę. Zacisnęłam jednak zęby, pochowałam wszystkie wspomagacze typu pumeks i tarka i czekałam na efekty. Ten z kolei przyszedł piątego dnia. Naskórek zaczął się łuszczyć, a końcowy efekt bardzo mnie zadowolił. Stopy są miękkie, delikatne i chciałabym, aby pozostały takie już na zawsze :)

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram