Na co zwrócić uwagę wybierając krzesło obrotowe dla dziecka?

14 maja

Sama nie wiem kiedy ten czas zleciał, jeszcze niedawno Magda zafascynowana była klockami i tym co można z nich zbudować, a dziś bierze książkę w rękę, siada i zaczyna czytać literkę po literce i składać je w wyrazy. Duma mnie rozpiera, że tak dobrze sobie radzi i, że sprawia jej to tyle przyjemności. 

W związku z jej nową pasją pojawił się nowy problem - wybór krzesła obrotowego do biurka dopasowanego do jej potrzeb. Ilość modeli dostępnych na rynku przerosła Nasze oczekiwania. Zanim przedstawię Nasze typy chciałabym napisać Wam na co zwrócić uwagę decydując się na konkretny model. Idealne krzesło czy fotel w głównej mierze ma odciążać kręgosłup, zapewniając optymalną pozycję ciała. Dla mnie najważniejsze są cztery elementy charakteryzujące krzesło:
1. Możliwość regulacji siedziska oraz oparcia, dzięki czemu Nasze dziecko może dopasować krzesło do swoich potrzeb.
2. Oparcie jest najważniejszym elementem mebla, powinno mieć odpowiedni kształt, a jego wygięcia muszą dopasować się do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Dlaczego jest to tak ważne? Dzięki wyprofilowaniu oparcie podpiera kręgosłup w punktach narażonych na największe obciążenie – w odcinku lędźwiowym i w odcinku piersiowym.
3. Siedzisko - biorąc pod uwagę, to ile Nasze dziecko spędza czasu przy biurku najlepszą opcją jest siedzisko miękkie. Przy wyborze krzesła nie kierujmy się zasadą "Kupmy większe krzesło, starczy na dłużej." Siedzisko krzesła powinno mieć odpowiednią wielkość dopasowaną do wieku dziecka. Szerokość krzesła powinna być dopasowana do postury pociechy, głębokość wyznaczy Nam długość ud naszej dziecka, natomiast wysokość siedziska, a tym samym krzesła powinna być taka, by stopy opierały się o podłogę, a nogi były zgięte w stawach kolanowych pod kątem prostym.
4. Podłokietniki - przeglądając oferty różnych sklepów zauważyłam, że tylko część krzeseł posiada ten element. Nie wyobrażam sobie pracy przy biurku bez podłokietników. Ułatwiają utrzymywanie odpowiedniej, wyprostowanej postawy, odciążają ramiona i przedramiona. Właściwie usytuowane podłokietniki powinny znajdować się na takiej wysokości, by położone na biurku ręce znajdowały się pod kątem prostym lub rozwartym (zgięcie w stawie łokciowym).
Tonąc w morzu ofert wspólnie z Pawłem zdecydowaliśmy się na sklep Edinos i właśnie tam szukaliśmy idealnego krzesła obrotowego. Oto Nasze propozycje:

1. FOTEL OBROTOWY MIDAS - profesjonalny fotel obrotowy Midas marki Profeos wyposażony jest w unikalny mechanizm Tilt Plus (umożliwia dokładną blokadę oparcia siedziska w pozycji pionowej lub swobodne bujanie się). Ergonomicznie profilowane siedzisko oraz oparcie zapewniają komfort pracy. Miękkie i ciche pokryte kauczukiem kółka sprawiają, że Nasza podłoga nigdy nie będzie porysowana. Designerska tapicerka krzesła wykonana została z najwyższej jakości ekoskóry, łatwej do utrzymania w czystości. Skóra ekologiczna marki Profeos została pokryta podwójną warstwą polichlorku winylu, dzięki czemu jest także odporna na działanie środków dezynfekujących na bazie rozpuszczalników - chemikalia te niszczą skórę naturalną.
2. FOTEL DZIECIĘCY TOBI - Bajeczny i komfortowy fotel wyróżnia się nie tylko swoją unikalną formą, ale także zastosowaniem materiałów najlepszej jakości. Designerska tapicerka krzesła wykonana została z najwyższej jakości ekoskóry, łatwej do utrzymania w czystości. Ekoskóra używana przy produkcji mebli marki Profeos jest o 38% bardziej  odporna na słońce oraz wodę od konkurencyjnych produktów. Ergonomicznie profilowane we współpracy ze specjalistami w dziedzinie ortopedii siedzisko oraz oparcie zapewniają dziecku komfort pracy nawet przez dłuższy czas. Łatwą i precyzyjną zmianę wysokości siedziska gwarantuje unikalny system Darst 6+. Kółka powlekane są wysokiej jakości kauczukiem, dzięki czemu nie rysują powierzchni (drewno, panele, parkiet itp.).
3. FOTEL MŁODZIEŻOWY ATOR - komfortowy fotel do biurka Ator wyróżnia się nie tylko swoją unikalną formą, ale także zastosowaniem materiałów najlepszej jakości. Designerska biała tapicerka mebla z printem w motyle stworzona jest z wysokiej jakości tkaniny Alcantar Pro oraz skóry ekologicznej marki Profeos. Tkanina Alcantar Pro charakteryzuje się wyjątkową żywotnością, odpornością oraz niezwykłą łatwością w utrzymaniu. Posiada ponadprzeciętne cechy wytrzymałościowe. Tkanina Alcantar jest także bardzo praktyczna i można ją czyścić na mokro, co jest szczególnie istotne w przypadku artykułów przeznaczonych dla dzieci. 
Który model najbardziej Wam się spodobał? 
                  

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram