Dzień Dziecka z Alexander

29 maja

Dzień Mamy już za Nami, a już za kilka dni, dzień na który czeka 99,9% dzieci w Polsce ;) Przyznam szczerze, że zawsze, ale to zawsze mam problem z tym co wybrać dzieciom na prezent :) Marysia, jak to Marysia biorąc przykład ze starszej siostry bawi się wszystkim tym czym bawi się Magda :) Magda z kolei uwielbia zabawy z Nami rodzicami, dlatego w tym roku postawiłam na grę :) I nie jest to byle jaka gra tylko słynne Kalambury, kto z Nas ich nie zna lub nie lubi :) W wyborze prezentu pomógł mi sklep Alexander. Jak tylko wejdziecie na tą stronę zrozumiecie dlaczego, jest tam ogromny wybór zabawek, gier czy książeczek :) Dla każdego coś fajnego!
Gra którą wybraliśmy jest przeznaczona dla dzieci od lat 7, ale oboje zauważyliśmy, że Magda świetnie sobie radzi i najzwyczajniej w świecie ogrywa Nas ;) W grze wygrywa zespół, w którym gracze najlepiej potrafią przedstawić (za pomocą gestu lub opisu słownego, z pominięciem słowa kluczowego) i najszybciej odgadnąć obrazek wskazany losowo na karcie. Gra skierowana jest przede wszystkim do dzieci, ale może być pretekstem do świetnej, pełnej humoru i emocji zabawy rodzinnej. W tej grze zwyciężyć może każdy, ważny jest refleks i umiejętność kojarzeń. 

Zawartość pudełka to:
- karty "obrazki" - 165 szt,
- plansza,
- pionki do gry - 4 szt,
- kostka do gry,
- żetony - 80 szt,
- klepsydra,
- instrukcja.
Przygotowując grę należy rozłożyć planszę do gry, w pobliżu postawić klepsydrę (ustalić odmierzany nią maksymalny czas na prezentację hasła). Oprócz tego należy położyć obok siebie 3 talie kart (każda w innym kolorze), zwrócone obrazkiem do dołu. Żetony powinny być w zasięgu ręki. 
Grę zaczynamy tradycyjnie od pola START (czarne pole z fioletową strzałką). Przesuwamy pionek o tyle oczek ile wskaże kostka. Po przesunięciu pionka gracz bierze pierwszą z góry kartę z talii o takim kolorze rewersu jak kolor pola, na którym stanął pionek. Gracz odwraca kartę nie pokazując jej innym graczom i odkłada obok siebie zakrywając obrazek.
Po uruchomieniu klepsydry gracz przedstawia to co pokazuje karta za pomocą gestykulacji lub opisu słownego. W tym samym czasie członkowie jego drużyny starają się odgadnąć co przedstawia rysunek. Jeśli im się to uda otrzymują jeden żeton, a kolejkę rozpoczyna następna drużyna.
Gra kończy się wówczas gdy zabraknie żetonów. Wygrywa ta drużyna, która zdobyła ich najwięcej. W związku z tym, że żetonów jest dużo, można ograniczyć ich ilość o połowę lub do 20 sztuk. 

W związku z tym, że gramy we trójkę, Nasze zasady są nieco inne: gracz przedstawia to co jest na karcie, kto odgadnie co to jest zdobywa żeton :) 
Gra jest naprawdę fajna i zajmuje czas na bardzo długo. Jest świetnym rozwiązaniem, bo dzięki temu dzieci ćwiczą kojarzenie i pokazywanie czynności lub przedmiotów bez użycia słów. Nadaje się zarówno do spędzenia czasu w domu podczas deszczu, jak i na piknik w słoneczny dzień :) 

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram