Jak dbać o materac?

28 maja

Jak pamiętacie prawie rok temu przeprowadziliśmy się do nowego, większego mieszkania. Pominę fakt, że wciąż jest upiększane i wyposażane, ale przynajmniej każdy ma swój pokój tzn. Magda ma swój, a my z Marysią mamy sypialnię ;)I właśnie o tej sypialni marzyłam! Do tej pory była rozkładana kanapa, która po 5 latach użytkowania śmiało dorównywała kanapie mojej babci, która liczyła sobie trzy razy tyle lat. Swoje dołożyła również Magda, bo przecież najlepiej skacze się na kanapie.

Tak więc dniami i nocami marzyłam o moje sypialni, w odcieniach bieli i szarości. Prostej, nie zastawionej zbędnymi meblami.Najbardziej jednak pragnęłam wielkiego łóżka, bo kobieca intuicja podpowiadała mi, że jeszcze nie raz i nie dwa razy będziemy na niej spali we czwórkę. Jak wiecie kobieca intuicja nie zawodzi i zgadnijcie gdzie dzieciom śpi się najlepiej ;)Zaraz po dużym łóżku marzeniem był wygodny materac, dzięki któremu już nigdy nie będę wstawała z bólem pleców. Jeśli tak jak ja macie marzenie o spokojnym, wygodnie śnie zajrzyjcie do sklepu comforteo.eu i wybierzcie materac idealny dla Waszych potrzeb :) 
I kiedy już mam swoją wymarzoną sypialnię i łóżko z materacem pozostaje jedna, najważniejsza kwestia: Jak dbać o materac? Przedstawiam Wam według mnie 6 najważniejszych zasad jakimi należy się kierować dbając o materac:

1. Materac nie należy kłaść bezpośrednio na podłodze. I nie chodzi tu o to, czy będzie się brudził czy nie, a o odpowiednią wentylację. Należy go umieścić w ramie łóżka, na stelażu dzięki czemu nie będzie się w nim gromadziła wilgoć. 

2. Jeśli posiadasz materac dwustronny mniej więcej co 5-6 miesięcy przekładaj go na drugą stronę.

3. Materace jak najbardziej nadają się do odkurzania. Przynajmniej raz w miesiącu wykonuj tę czynność, aby materac nie stał się siedliskiem kurzu.

4. Stosuj pokrowce, aby zabezpieczyć go przed zalaniem lub zabrudzeniem. Dzięki pokrowcom zapewnisz lepszą higienę. To bardzo wygodny sposób, ponieważ każdy pokrowiec można zdjąć i wyprać w pralce. 

5. Zadbajmy też o to, aby materac nie stał się domową trampoliną i placem zabaw w jednym. Nie pozwalajmy Naszym dzieciom skakać po nim, ponieważ może to doprowadzić do uszkodzenia sprężyn (materace sprężynowe) lub zdeformowania wkładu (materace piankowe).

6. Nie należy zaginać materaca, najczęściej ma to miejsce podczas remontów i przeprowadzek.Składanie materaca może spowodować uszkodzenie konstrukcji wnętrza i zmniejszenie jakości komfortu spania. 
Mam nadzieję, że pomogłam Wam choć trochę w tym, aby materac posłużył Nam kilka ładnych lat :)Jak pewnie zauważyliście, we wpisie pochowały się Lulaj-owe owieczki. Udało Wam się policzyć wszystkie? :)

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram