Prawo karne w praktyce

03 lutego

Problematyka prawa karnego w naszym społeczeństwie nie cieszy się zbyt dużym uznaniem społeczeństwa. Jeśli wiemy, że ktoś z naszego otoczenia został skazany z góry wierzymy, że jest to skazanie słuszne. Nie bierzemy pod uwagę opcji, że mogłoby być inaczej. Wolimy, aby docierało do nas to co mówią inni, niż osoby z najbliższego otoczenia skazanego. 

Są jednak osoby, które wierzą, że część osób mogłoby być skazanych niesłusznie. To adwokaci specjalizujący się w prawie karnym. Występując w roli obrońcy oskarżonego charakteryzują się ogromną odpowiedzialnością i starannością. W wielu przypadkach podczas takiego procesu w grę wchodzi wolność podejrzanego. Przygotowując się do obrony, adwokat musi posiadać ogromną wiedzę na temat prowadzonej sprawy, nie może dać się zaskoczyć sędziemu, powinien być konsekwentny. 

Adwokat, który w swej profesji na pierwszym miejscu stawia sprawy karne może specjalizować się w:

- przestępstwach prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu lub narkotyków,

- przestępstwach posiadania i handlu narkotykami,

- wszystkich przestępstwach na tle seksualnym i związanych z opiniowaniem sądowo-psychologicznym i sądowo-seksuologicznym, w szczególności w sprawach o gwałt, pedofilię i inne czynności seksualne.

Jak widzicie powyżej są to naprawdę poważne przestępstwa, które wymagają solidnego przygotowania się do prowadzonej sprawy. Nie ma tu miejsca na choćby najmniejszy błąd, ponieważ gra toczy się o naprawdę wysoką stawkę. Zawsze podziwiałam adwokatów, którzy decydują się na prowadzenie sprawy karnej. Trzeba być nie tylko dobrze przygotowanym, ale również odpornym psychicznie, aby podołac temu jakże ważnemu zadaniu. 

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram