Jak wzmocnić bezpieczeństwo w naszym domu?

02 lutego

Ostatnie tygodnie, a nawet miesiące były dla nas dosyć trudne. Przeprowadzka do nowego domu, a co za tym idzie ogarnianie wszystkich spraw z tym związanych pochłaniały praktycznie cały nasz czas. Były wzloty i upadki, ale ostatecznie temat ten mamy już za sobą i możemy się cieszyć z naszego nowego nabytku. 

Podczas wykańczania domu, największą uwagę skupiliśmy na zabezpieczeniu budynku. Braliśmy pod uwagę wiele opcji, zaczynając od solidnych okien i drzwi, antywłamaniowego systemu zamków, mocnego ogrodzenia, a kończąc na wideodomofonie. Każdy z tych elementów zdecydowanie wzmocniłby bezpieczeństwo i sprawił, że czulibyśmy się spokojniejsi. 

Największy problem sprawił nam wybór widedomofonu. Zależało nam na tym, aby jego obsługa była na tyle prosta, że poradziłyby sobie z nią dziewczynki, które bądź co bądź będą zostawały w domu same. Z pomocą przyszedł sklep 5Tech oferujący szeroki wybór wideodomofonów. Dlaczego zdecydowaliśmy się na domofon z kamerą? Biorąc pod uwagę to, że postęp techniki jest coraz większy, a tradycyjne domofony odchodzą powoli do lamusa, chcieliśmy zapewnić naszej rodzinie jak największy poziom bezpieczeństwa. Z myślą o dziewczynkach wybraliśmy opcję z kamerą, ponieważ będzie im łatwiej kontrolować to kto dzwoni do nas, widząc tą osobę na ekranie. 

Dogodną opcją wideodomofonu, jaką możemy znaleźć na stronie sklepu to domofony z WiFi, który reaguje zarówno na komendy z wewnętrznego panelu w domu, jak i sparowanych z nim urządzeń mobilnych. Wystarczy połączenie z siecią, nie musimy się martwić o to czy jesteśmy blisko domu czy nie, ponieważ w tym przypadku odległość nie gra roli. Jest to przydatna opcja w momencie gdy nie ma nas w domu, a ktoś z naszych bliskich czeka na nas przed domem - wideodomofon z WiFi i dedykowaną aplikacją pozwolą zdalnie otworzyć drzwi. 

Kiedy usłyszałam o wideodomofonach, pomyślałam, że ich cena jest kosmiczna i nie będziemy mogli sobie na nie pozwolić. Wchodząc na stronę sklepu bardzo miło się zaskoczyłam, ponieważ ich ceny są tylko niewiele wyższe, a w niektórych przypadkach porównywalne z tradycyjnymi domofami. Przy dobrze poznanej ofercie sklepu, każda zainteresowana osoba znajdzie model dla siebie. 

Nie żałujemy, ze zdecydowaliśmy się na wideodomofon. Jego obsługa jest prosta, podgląd na zewnątrz wyraźny, a poziom bezpieczeństwa taki na jakim nam zależało. Choć jeszcze trochę czasu minie zanim dziewczynki zostaną w domu na dłużej, ale już dziś jestem spokojniejsza, o to, że gdy nadejdzie ten moment nie będą się bały zostać same na dłużej. 

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram