Lego - klocki dla każdego

09 lutego

Klocki Lego zawładnęły światem już dawno temu. Pamiętam jak byłam małą dziewczynką mogłam tylko pomarzyć o takim zestawie. Wielokrotnie prosiłam rodziców o zestaw, jednak czasy były takie jakie były i ostatecznie klocków nie otrzymałam. Dlatego jak tylko dziewczynki poprosiły o swoje pierwsze klocki z przyjemnością je kupiłam, ponieważ wiedziałam ile radości im to sprawi. 

Klocki Lego mają szerokie zastosowanie. Pobudzają wyobraźnię, ponieważ oprócz tradycyjnego zestawu z pudełka, dzieci mogą tworzyć budowle wymyślone czy spotkane w bajkach. Dodatkowo klocki Lego możemy wykorzystać w nauce, np. poprosić dziecko, aby posegregowało klocki według kolorów czy wielkości. Zastosowań jest naprawdę wiele, wystarczy chwila zastanowienia i pomysł na zabawę jest gotowy.

W swojej kolekcji mamy kilkanaście zestawów Lego z różnych serii. Zaczynaliśmy oczywiście od klocków Duplo. Pamiętam jak Magda dostała swój pierwszy zestaw, znikała nam na długie godziny, bawiła się nimi i układała różne kombinacje. Później do naszej kolekcji dołączyły Lego Friends. Tutaj wybór zestawów jest tak duży, że czasami boję się wchodzić w hipermarkecie w alejkę z klockami ;) 

Ostatnio Marysia zaczęła interesować się grą Minecraft, a co za tym idzie w prezencie od Mikołaja chciała dostać swój pierwszy zestaw Lego Minecraft. Budowanie domów w swoim prywatnym świecie, hodowanie zwierząt czy uprawa roślin to zajęcia, które zainteresują na dłużej nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Lego Minecraft to idealne rozwiązanie, aby odciągnąć dziecko od ekranu komputera czy tabletu. Wirtualny świat przeniesiony do rzeczywistości spodobał się Marysi i do gry sięga rzadziej, co bardzo nas cieszy. 

Lego to klocki ponad czasowe, są idealnym pomysłem na prezent dla dziecka w każdym wieku. Wybór zestawów jest ogromny, a przedział cenowy zadowoli każdego. Mi osobiście najbardziej przypadły do gustu klocki z serialu Friends i kto wie być może w przyszłości sprawię sobie taki prezent.

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram