Pozbądź się plastiku raz na zawsze!

06 lutego

Już od kilkunastu lat prowadzone są kampanie mające na celu wzmocnienie naszej świadomości w kwestii ekologii. Zarówno w Internecie jak i w telewizji możemy natknąć się na wiele programów czy artykułów uświadamiających nam jak wiele plastiku używamy na co dzień. Mimo wszystko istnieje grono osób, których ciężko przekonać do zamiany plastikowych przedmiotów na te stworzone z naturalnych surowców. Poniżej przedstawię Wam tylko kilka przykładów, że w codziennym funkcjonowaniu idealnie sprawdza się taka zamiana. 

Na rynku istnieje wiele miejsc, gdzie możemy kupić przedmioty ekologiczne i wykonane z naturalnych surowców. Jednym z takich miejsc jest szyjemykolorem.pl gdzie znajdziemy szeroki wybór worków, torebek czy opasek. Pewnie część z was zastanawia się jak wiele przedmiotów wykonanych z plastiku możemy zamienić na te ekologiczne. 

Pierwszym produktem, który od razu przychodzi mi do głowy jest torba bawełniana. Każdy z nas robi zakupy przynajmniej kilka razy w tygodniu. Warto taką torbę schować do torebki czy plecaka i mieć na wszelki wypadek podczas robienia zakupów. 

Kolejna rzecz, z której każdy z nas korzysta jest ścierka. Używając jej kilka razy dziennie warto zaopatrzyć się w produkt ekologiczny i trwały. Ścierka wykonana z lnu jest antyalergiczna, antygrzybiczna, szybko wchłania wilgoć i najważniejsze jest odporna na pranie, przez co posłuży nam na dłużej niż zwykłe ścierki dostępne w supermarkecie. 

Jeśli wśród naszych znajomych czy rodziny są osoby, które nie zdecydowały się na ekologiczne zamienniki warto takim osobom sprezentować zestaw upominkowy składający się właśnie z ekologicznych produktów. Wybór tego typu zestawów jest duży, możemy zdecydować się na wersję dla pań składającą się z fartuszka i ściereczki lub wersji dla panów z torbą ekologiczną lub workoplecakiem. 

Warto postawić na ekologię i kształtować jej świadomość już od najmłodszych lat. Dzięki naszej postawie zrobimy krok do przodu w celu ochrony naszego środowiska, które będzie służyło przyszłym pokoleniom. Nie bójmy się produktów ekologicznych, często myślimy, że są dużo droższe od pozostałych. Biorąc pod uwagę ich odporność na zużycie, posłużą nam zdecydowanie dłużej niż kilka produktów sztucznych kupionych w tym samym czasie. 


Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram