Mydło borowinowe - dlaczego warto je stosować?

25 października

W dzisiejszych czasach ogromną uwagę zwracamy na to, jakich kosmetyków używamy na co dzień. Zdecydowanie największy wzrost zainteresowania zauważamy wśród kosmetyków naturalnych. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jesteśmy coraz bardziej świadomi tego czego chcemy używać. Sama od pewnego czasu wybieram kosmetyki naturalne, ponieważ wiem, że są najlepsze dla mnie i dla moich najbliższych. Wśród naturalnych składników warto wymienić: aloes, herbatę, algi, zioła czy borowinę. I właśnie na tym ostatnim składniku chciałabym się dzisiaj skupić. 
Borowina jest jednym z najcenniejszych składników w kosmetologii. Dzieje się tak dzięki temu, że ma działania terapeutyczne oraz pielęgnacyjne. Jest odmianą torfu, powstaje w wyniku naturalnych procesów geologicznych. Zawiera wiele cennych substancji takich jak potas, brom, żelazo, magnez, mangan, pektyny, cynk, enzymy, aminokwasy, kwasy huminowe. Borowina zawiera zarówno składniki chemiczne jak i biologiczne. Idealnie sprawdza się jako składnik wielu produktów kosmetycznych. Najpopularniejsze produkty, w których występuje borowina to maseczki do twarzy, kremy, peelingi czy mydła borowinowe. 
O ile maseczki, peelingi czy krem do twarzy miałam przyjemność używać, tak z mydłem borowinowym nigdy wcześniej się nie spotkałam. W sklepie Tołpa.pl znalazłam i zamówiłam dwa rodzaje mydeł i jestem bardzo ciekawa jak sprawdzą się na mojej skórze. Dlaczego zdecydowałam się właśnie na mydło borowinowe? Przede wszystkim dlatego, że działa bakteriobójczo, łagodząco, przeciwzapalanie i oczyszczająco. Ze względu na swoje działania regenerujące oraz wspomagające usuwanie toksyn idealnie sprawdza się również w walce z niechcianym przez Nas kobiety cellulitem. Neutralizuje działanie wolnych rodników przeciwdziałając przedwczesnemu starzeniu się skóry. W trakcie zabiegów borowinowych zachodzą procesy oczyszczenia skóry, rozpulchnienie naskórka i głębokiej penetracji substancji aktywnych. Dzięki temu, że borowina jest składnikiem naturalnym Nasza skóra bardzo dobrze reaguje na nią, nie jest podrażniona, ani narażona na alergię. Mydła borowinowe należy stosować tak jak tradycyjne mydła, z tą różnicą, że namydlone zwilżone ciało masujemy przez około 1-2 minuty, następnie spłukujemy. Spokojnie możemy stosować je codziennie, z pewnością nie zaszkodzą Naszej skórze. 
Jak widzicie pozytywnych właściwości borowiny jest bardzo dużo. Kosmetyki zawierające w sobie ten składnik możecie kupić w atrakcyjnych cenach, co po raz kolejny pokazuje, że to co jest naturalne wcale nie musi być drogie. Warto postawić na naturalne produkty, ponieważ są zdecydowanie lepsze dla Naszej skóry, która dzięki nim staje się odżywiona, nawilżona i wygląda o wiele lepiej. 

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram