Bohaterzy bajek w pokoju dziecięcym

21 lutego

Odkąd jestem Mamą wiem, jak ważni w życiu Naszych dzieci są ich ulubieńcy z kreskówek. Zarówno Madzia jak i Marysia mają swoich bajkowych faworytów, śpiewają wraz z nimi piosenki, znają ulubione hasła, a nawet chcą się ubierać podobnie do nich. Kiedy już fascynacja kreskówkami sięga najwyższego poziomu pojawia się pomysł (póki co tylko ze strony Magdy) wplecenia ulubionej postaci do Jej pokoju. 
Oczywiście nie mam nic przeciwko temu. Lubię kiedy Magda sama sugeruje co chce mieć w swoich czterech ścianach z moją lekką modyfikacją ;) W innym przypadku wchodząc do Jej pokoju witałby mnie ból głowy. Wiedząc również jak często zmieniają zdanie Nasze dzieci, wspólnie decydujemy o efekcie końcowym. W życiu nie zdecyduję się np. na fototapetę, ponieważ wiem, że za góra miesiąc będę ją zmieniała :) I tak chcąc wprowadzić ulubionych bohaterów do wnętrza pokoju Magdy stawiamy na elementy, które możemy w każdej chwili wymienić: plakaty, maskotki, a ostatnio również pościel. Ten ostatni element podoba mi się chyba najbardziej. Nie dość, że nadaje pomieszczeniu dziecięcego klimatu, to jeszcze dodatkowo Nasze dziecko może zasypiać ze swoim ulubieńcem :)
"Klinika dla pluszaków" to obecnie jedna z ulubionych bajek zarówno Madzi jak i Marysi. Obie dziewczynki uwielbiają zwierzątka, są wrażliwe na pomoc innym, a ta bajka dodatkowo uczy ich, aby reagować na ból i smutek u drugiej osoby. Chętnie sięgają po akcesoria lekarskie i przeobrażają się w Doktor Dosię lecząc swoje zabawki :) 

Pościel, którą widzicie na zdjęciu pochodzi z hurtowni Textieltrade, o której pisałam Wam we wpisie tutaj. Jeśli nie pamiętacie to wspomnę tylko, że w hurtowni znajdziemy dosłownie wszystko co jest związane z Naszymi dziećmi :) Ubrania, akcesoria, pościele, obuwie czy plecaki z najpopularniejszymi bohaterami kreskówek. Mimo, że hurtownia znajduje się w Holandii, cała korespondencja odbywa się w języku polskim, co jest bardzo dużym udogodnieniem. Musimy jednak pamiętać, że jak przystało na hurtownię nie zamówimy tam jednej bluzki i pary skarpetek :) 
Pościel wykonana jest bardzo starannie, nadruk na niej jak widzicie na zdjęciu jest kolorowy i cieszący oko. Materiał z którego została uszyta poszewka na kołdrę i poduszkę jest bardzo miły w dotyku, a do tego bardzo ciepły. Podczas prania pościel nie farbowała, więc nie musimy jej prać oddzielnie. Również prasowanie jej należy do przyjemności. Dobrze rozgrzane żelazko poradzi sobie ze wszystkimi zagnieceniami. Mamy w planie zakup innych bohaterów bajek, ponieważ Magda bardzo lubi zasypiać otulona swoim ulubieńcem :) 

Jeśli Wasze dzieci również upierają się przy tym, aby ich pokój opanowały postacie z bajek, nie zabierajcie im tej przyjemności :) Wspólnie ustalcie co warto umieścić na ścianie, biurku czy łóżku tak, aby w każdej chwili można było zamienić ulubionych bohaterów, którzy zmieniają się wraz z wiekiem dziecka :)

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram