Odkąd Cię poznałam - Iwona Sobolewska

07 kwietnia

Obecnie praktycznie całe dnie spędzamy w domu. Warto więc sięgnąć po książkę, aby móc odwrócić myśli od tego, co dzieje się wokół Nas. Na dobry początek sięgnijcie po coś lżejszego, ponieważ mocniejszy gatunek może wywrzeć na Was dodatkowe emocje. Dziś chciałabym zaproponować Wam książkę mojej imienniczki Iwony Sobolewskiej "Odkąd Cię poznałam". 

Blanka jest trochę inna niż większość dziewczyn. Bolesna przeszłość sprawiła, że wybudowała wokół siebie mur. Nikogo nie dopuszcza zbyt blisko - dzięki temu nikt nie może jej zranić. 

Kiedy poznaje Piotrka, jej serce zaczyna bić szybciej i wydaje się, że w końcu może się przed kimś otworzyć. Ale co z tego, skoro on spotyka się z jej przyjaciółką? I jest jeszcze Aleks, zamknięty w sobie, nieprzyjemny chłopak, który nie miał dla niej jednego dobrego słowa. A jednak dziwnym trafem wciąż kręci się gdzieś w pobliżu... Ten antypatyczny typ zaczyna intrygować Blankę. Jakby czuła, że pod twardą skorupą może się kryć ktoś zupełnie inny. Ktoś dokładnie taki jak ona...
Książka należy do gatunku, który lubię najbardziej - literatura obyczajowa. Czyta się ją bardzo dobrze. Sama fabuła jest ciekawa i z pewnością przyciągnie czytelnika na dłużej niż przysłowiowe 5 minut. Autorka opisuje w książce historię nastoletniej Blanki, która pomimo młodego wieku doświadczyła ogromnej straty w swoim życiu. Bolesne przeżycia sprawiły, że dziewczyna zamknęła się w sobie, przez co trudniej jest jej nawiązać kontakt z rówieśnikami. Na szczęście ma duże wsparcie w ojcu, na którego może liczyć w każdej sytuacji. Są ze sobą bardzo związani, co widać gołym okiem. Osobą, która powoli zdobywa zaufanie Blanki jest Aleks, chłopak równie zamknięty i skryty jak ona. Mimo, że w stosunku do dziewczyny bywa arogancki i złośliwy, ewidentnie coś ich do siebie ciągnie. Czy będą parą? Czy uda im się odkryć wszystkie swoje karty? Nie będę Wam tego zdradzała. Mogę jednak zapewnić Was, że tak jak mnie, Was również książka wciągnie.  

Dzięki autorce możemy przenieść się do czasów, kiedy sami byliśmy nastolatkami. Kiedy poszukiwaliśmy pierwszych miłości, czy budowaliśmy przyjaźnie. Mimo, że książka jest lekka to porusza trudne tematy godzenia się z codziennością, radzenia z problemami i poszukiwania swojego miejsca na ziemi. Myślę, że każdy z Nas odnajdzie w osobie Blanki część siebie, a dzięki temu będzie Nam łatwiej wejść w jej życie i przez nie przejść.

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram