Kwarantanna z Media Service Zawada

17 kwietnia

Tylko rodzic zrozumie co dzieje się w Naszych domach ostatnio. Lekcje odbywające się w pokoju zamiast w klasie, zajęcia z wf-u na środku salonu, wspólne lekcje śpiewu i tańca przed telewizorem i wiele innych niecodziennych zadań, które stawia przed Nami kwarantanna. A do tego zainteresowanie przedszkolaka jakąkolwiek zabawką czy zabawą nie należy do najłatwiejszych. Kumulacją tego wszystkiego jest przebywanie ze sobą 24h na dobę bez możliwości dłuższego wyjścia na podwórko. Wciąż mam nadzieję, że zagrożenie epidemiczne skończy się jak najszybciej i zaczniemy normalnie żyć. Póki to się stanie stajemy na głowach, aby przetrwać ciężkie chwile i zająć dzieci na dłużej niż 5 minut. Pomaga mi w tym Wydawnictwo Media Service Zawada i ich publikacje. 

Psi Patrol

To jest jedna z kilku ulubionych bajek Marysi, uwielbia przygody piesków: Marshalla, Rubble’a, Chase’a, Rocky’ego, Zumy, Skye, Everesta i Trackera, które wspólnie z chłopcem Ryderem pomagają  potrzebującym, a przy tym mają różne przygody. Chyba nie muszę opisywać miny Marysi, kiedy zobaczyła swoich ulubionych bohaterów. W książeczce, którą widzicie znajdziemy różne zadania odpowiednie dla przedszkolaków, wykreślanki, szlaczki czy kolorowanki. Są fajnym wprowadzeniem do zadań jakie dzieci wykonują w przedszkolu, a do tego świetną zabawą podczas siedzenia w domu.
Blaze i Megamaszyny

Ta propozycja przypadła do gustu zarówno Marysi jak i Magdzie. Bajka ta opowiada o perypetiach ośmioletniego młodego technika. A.J. wraz ze swoim czerwonym monster truckiem Blazem podróżuje po całym Zderzakowie, przeżywając codziennie niesamowite przygody. Dzięki książce Magda mogła poćwiczyć czytanie i przeczytać opowiadanie młodszej siostrze, Marysia z kolei poznała kolejną historię kolorowych samochodów. 
Nick Jr. 

Mimo tego, że magazyn „Nick Jr.” adresowany jest do dzieci przedszkolnych zainteresował obie dziewczynki. Powstał w oparciu o znane licencje z ramówki stacji Nick Jr., takie jak: Psi Patrol, Dora poznaje świat, Umizoomi czy Bąbelkowy świat gupików. W każdym numerze znajdą się opowiadania i mnóstwo aktywności: odnajdywanie elementów na stronie, kolorowanki, rysowanie, łączenie w pary, nauka pisania, a także rozkładówka z konkursem. Podział ról podczas rozwiązywania zagadek był oczywisty: Magda czyta polecenia i wspólnie z Marysią rozwiązują zadania. 
Przyznam szczerze, że tego typu książki są dla Nas rodziców wybawieniem w ciężkich chwilach. Nie dość, że przedstawiają przygody ulubionych bohaterów to również uczą poprzez zabawę. Uwielbiam patrzeć na Magdę, która dzięki krótkim historyjkom czyta naprawdę bardzo dobrze, a Marysia radzi sobie coraz lepiej nawet z trudniejszymi zagadkami. 

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram