Moc glinek zawarta w oczyszczających żelach pod prysznic Dove

02 maja

Zanieczyszczone powietrze, smog czy warunki atmosferyczne to tylko kilka czynników, z którymi codziennie musi się zmierzyć Nasza skóra. Dodając do tego zabiegi jakimi poddajemy ją (golenie czy depilacja) wiadome jest, że kobieca skóra wymaga szczególnej pielęgnacji. Właśnie z myślą o Nas - kobietach powstała nowa linia żeli pod prysznic Dove łącząca naturalne walory oczyszczające glinki z wyjątkową pielęgnacją Dove. 
Oczyszczanie skóry to początkowy etap pielęgnacji skóry. Aby dobrze usunąć nagromadzone zanieczyszczenia ważną rolę odgrywa odpowiedni dobór kosmetyków przeznaczonych do tego. Żele pod prysznic Dove będą skuteczne i delikatne dla naturalnej warstwy Naszej skóry, czyli mikrobiomu. Dlaczego więc do żeli dodano glinki? Znając ich dobroczynne działanie na skórę marka Dove stworzyła kosmetyki, które łączą w sobie wiele funkcji. 

Dove Renewing Glow Pink Clay 
To żel zawierający w sobie glinkę różową, która jest mieszanką glinki czerwonej i białej. Dzięki tej pierwszej kosmetyk oczyszcza, złuszcza i wygładza Naszą skórę, natomiast zawartość glinki czerwonej sprawia, że podrażnienia powstałe w wyniku zabiegów są złagodzone. Różowa glinka w połączeniu z delikatną i wyjątkową formułą Dove, niezawierającą siarczanów, parabenów i ftalanów, oczyszcza skórę i przywraca jej naturalny blask, zapewniając pielęgnację, na jaką zasługuje. Kolor żelu nawiązuje do składnika, który został zawarty i jest delikatnie różowy, zapach przypomina mi coś słodkiego, jest delikatny, ale pozostaje na skórze przez dłuższy czas. Konsystencja jest typowa dla kremowych żeli Dove, nie przelewa się przez palce, a kąpiel z użyciem żelu jest przyjemna. 

Dove Puryfing Detox Green Clay 
Glinka zielona zawarta w tym żelu posiada wiele ważnych dla organizmu związków mineralnych, makro i mikroelementów. Wykazuje silne właściwości odtłuszczające, matujące, oczyszczające i regenerujące. Żel pod prysznic bardzo dobrze oczyszcza skórę oraz zmywa z niej zanieczyszczenia i toksyny. Kosmetyk jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry, również tej skłonnej do podrażnień. ta wersja żelu przypadła mi bardziej do gustu ze względu orzeźwiający zapach. Bardzo lubię takie świeże aromaty, dodają mi energii i sprawiają, że moja skóra pachnie świeżo. Podobnie jak w przypadku pierwszego żelu, tutaj również kolor nawiązuje do głównego składnika i jest zielonkawy. 
Cieszę się, że marka stworzyła linię, która zawiera w sobie glinki tak dobrze działające na Naszą skórę. Wersja zielona z pewnością zostanie ze mną na dłużej, choćby ze względu na zbliżające się lato. Orzeźwiający zapach przyda się do letniego odświeżenia. Jeśli wolicie bardziej słodkie zapachy wersja różowa jest dla Was, przypadnie Wam do gustu i zakochacie się w nowych żelach Dove tak jak ja. 

Podczas urlopu miałam przyjemność przyjrzeć się temu jak wygląda wyposażanie warsztatu samochodowego znajomego. Najbardziej zaciekawiły mnie węże do powietrza, których elastyczna struktura sprawia, że sprężone powietrze dojdzie wszędzie tam gdzie chcemy. Oprócz tego mogą służyć również do przesyłu wody oraz chemii, ale tylko nieagresywnej. Taka uniwersalność z pewnością cieszy właściciela warsztatu, który nie musi ponosić dodatkowych kosztów związanych z zakupem kilku rodzai węży. 

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram