Bądź jak Perfekcyjna Pani Domu

28 maja

Od pewnego czasu w Naszym domu przygotowywaniem posiłków zajmują się dziewczynki. Oczywiście mówię tu o prostych czynnościach takich jak zrobienie kanapek czy dekoracja usmażonych naleśników. Bardzo mnie to cieszy i jednocześnie martwi, że jestem coraz mniej potrzebna Magdzie i Marysi :) Każda Mama wie, że kiedy dziecko przygotowuje posiłki, jest jeszcze druga strona tej czynności - bałagan. Okruchy na podłodze czy brudny blat to tylko część tego co sprzątamy po nich. 

Po powrocie do pracy staram się, aby sprzątanie zajmowało mi jak najmniej czasu. W związku z tym zaopatrzyłam się w produkty, które są skuteczne i mogę je zamówić bez wychodzenia z domu. W sklepie internetowym Clineo.pl każda z Nas znajdzie szeroki wybór produktów do sprzątania, kosmetyków, środków pielęgnacyjnych dla dzieci i dorosłych. 

Zabrudzenia, które widzicie na zdjęciach są najczęstszymi jakie powstają w Naszym domu. Po każdym posiłku blat w kuchni jest kolorowy ;) A to dżem spadnie, a to nóż po maśle zsunie się z talerza, sok z owoców kapnie, a okruszki dołączą do reszty. Ale mam na to wszystko sposób - Perfect House Kitchen płyn do czyszczenia kuchni
Jest to profesjonalny środek, który pomoże Nam pozbyć się niechcianego osadu, plam czy śladów z tłuszczu. Jest łatwy w użyciu dzięki temu, że płyn aplikowany jest poprzez spray. Możemy użyć do różnych powierzchni: blatów, kuchenek gazowych lub elektrycznych, kafelków, piekarników, szafek, okapów, zlewozmywaków czy płyt indukcyjnych. Pamiętajmy, aby na początku zrobić test na małej, niewidocznej powierzchni i sprawdzić czy materiał nie ulegnie odbarwieniu czy uszkodzeniu. Jeśli po około 10 minutach nie zauważymy żadnych zmian, możemy przejść do całkowitego czyszczenia.  
Wystarczy spryskać zabrudzoną powierzchnię i przetrzeć wilgotną ściereczką. Gdy powierzchnia, którą czyścimy jest bardziej brudna, należy odczekać kilka minut, a następnie ją przetrzeć. Ogromny plus, na który muszę zwrócić uwagę to przepiękny kwiatowy zapach. Byłam nim tak zaskoczona, że gdyby nie fakt, że wiedziałam, iż jest to środek do czyszczenia, pomyślałabym, że to zapach do wnętrz. Roznosi się po całym mieszkaniu otaczając go wiosennym aromatem. 
Zabrudzenia na krzesłach to kolejny element przeznaczony do czyszczenia praktycznie co kilka dni. Kupując je świadomie zdecydowałam się na miękką tapicerkę, nie lubię twardych, plastikowych krzeseł. Ich minusem z pewnością jest częste pranie. Do tej pory próbowałam mnóstwa środków, zarówno tych dostępnych w drogeriach jak i profesjonalnych - nie do kupienia w każdym sklepie. 
Szampon do dywanów, wykładzin i tapicerki Wezyr zaskoczył mnie nie tylko skutecznością, ale przede wszystkim ceną. Dodatkowo jest wydajny co jeszcze bardziej przekonuje mnie do jego kupna. Jest to środek 3w1: czyści, pochłania zapachy oraz chroni przed zabrudzeniami. Za pomocą szamponu zniwelujemy zabrudzenia na dywanach, tapicerkach czy wykładzinach. W przeciwieństwie do płynu powyżej, szampon nie posiada końcówki w postaci sprayu. 
Zabrudzoną powierzchnię czyścimy za pomocą gąbki lub szczotki. Na samym początku należy wstrząsnąć szamponem, następnie rozpuszczamy 2 nakrętki środka (90ml) w 1 litrze ciepłej wody. Powierzchnię, którą uprzednio odkurzyliśmy czyścimy za pomocą wytworzonej piany. Musimy uważać, aby nie przemoczyć dywanu czy tapicerki. Wyczyszczoną powierzchnię przecieramy wilgotną ściereczką i pozostawiamy do wyschnięcia. Ostatni etap to ponowne odkurzenie. Zaleca się przed rozpoczęciem czyszczenia wykonać test na niewidocznej części. 
Efekt jaki uzyskałam całkowicie mnie zadowala. Cała czynność nie zajęła mi dużo czasu. Szampon nie pachnie jak typowy środek do czyszczenia, czyli sztucznie i chemicznie. Podczas sprzątania unosi się zapach kwiatowy, delikatny, nie drażniący. Na zdjęciu sami widzicie, że krzesło wygląda jak nowe.

Dziewczynki mogą dalej gotować i sprawiać Nam przyjemność. Jest to dla nich ogromna frajda, a ja dzięki takim środkom do czyszczenia mogę spokojnie po nich sprzątać. Mam pewność, że produkty, których używam są skuteczne i poradzą sobie z każdym zabrudzeniem. Jeśli tak jak ja chcecie zaopatrzyć się w dobre środki czyszczące mam dla Was kod rabatowy, który obniży Wasze zamówienie. Wystarczy na stronie Clineo.pl w miejscu KOD RABATOWY wpisać KUPON2Q, a kwota zostanie obniżona o 10% (nie dotyczy produktów będących w promocji). Kupon jest ważny do końca czerwca tego roku, więc macie jeszcze sporo czasu na jego wykorzystanie :) 

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram