5 rzeczy, które należy zabrać ze sobą na survival

08 listopada

Survival w ostatnim czasie zdobywa sobie coraz więcej zwolenników. Jest jedną z popularniejszych form spędzania wolnego czasu z dala od domu, obowiązków i szarej rzeczywistości. Kontakt z dziką przyrodą fascynuje zarówno kobiety jak i mężczyzn, jednak tych drugich jest zdecydowanie więcej. Do tego typu wyjazdów należy przygotować się naprawdę dobrze, tak, aby nie być zaskoczonym w najmniej spodziewanym momencie. Nie wystarczą dobrze dobrane buty i plecak, na survivalu przydadzą się też inne rzeczy, które znajdziemy w sklepie wphmilitaria.pl

1. Odpowiednia odzież - zdecydowanie najważniejsza rzecz, aby wyprawa się udała. W okresie jesienno-zimowym warto zaopatrzyć się w ubranie termoaktywne, które ma zdolność sprawnego odprowadzania pary wodnej i potu ze skóry, pozostawiając ją suchą. Posiada również właściwości termoizolacyjne (chroni skórę przed przegrzaniem i przed przechłodzeniem). To bardzo ważne, szczególnie w nocy, kiedy temperatura spada do kilku stopni powyżej zera. Oprócz bielizny termoaktywnej z pewnością przyda się kurtka przeciwdeszczowa, która zapewni optymalną temperaturę ciała i ochroni przed opadami atmosferycznymi. Odpowiednio dobrana kurtka i spodnie nie krępują ruchów i zapewniają komfort. 
2. Śpiwór - dobry śpiwór jest szczególnie ważny w momencie, gdy planujemy nocleg w lesie. Tak jak kurtka zapewni Nam optymalną temperaturę w ciągu dnia, tak śpiwór może Nam uratować życie w nocy. Wielokrotnie spałam pod namiotem i wiem, że dobrej jakości śpiwór to jak ciepła kołdra w domu :)

3. Nóż - jest to absolutnie must have wyprawy w dzicz. Pomoże Nam w zebraniu drewna na ognisko czy w oczyszczeniu ścieżki w lesie. Musi być z dobrej stali i mieć dobrą rączkę, która nie wyślizgnie się zbyt łatwo z dłoni. Możemy zaopatrzyć się w zwykły scyzoryk lub wybrać taki z cięższą głownią, która posłuży Nam jako młotek lub piła. 
4. Żywność - bez zapasów żywności nie należy wyruszać w wyprawę, nigdy nie wiemy co Nam się przydarzy, więc warto zabezpieczyć się na zapas. Oczywiście ilość jedzenia jaką zabierzemy ze sobą zależy od ilości dni, które spędzimy w lesie. Na survival z pewnością przydadzą się konserwy, dania gotowe hermetycznie zamknięte. sucharki, wafle ryżowe. Bardzo dobrze sprawdzają się zupy w puszce, które po podgrzaniu rozgrzeją Nasz organizm i dodadzą siły.   

5. Naczynia turystyczne - przydadzą się do przygotowania posiłku czy przechowywania wody. Dostępne są zarówno całe zestawy jak i pojedyncze menażki, talerze czy garnki. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w komplet sztućców. Tutaj zdecydowanie polecane są sztućce spięte ze sobą, ponieważ podczas wyprawy tego typu przedmioty często lubią się gubić :) Jeśli zastanawiacie się nad tym czy widelec, nóż i łyżka powinny być metalowe czy plastikowe, bez dwóch zdań zdecydujcie się na te pierwsze, choćby dlatego, że plastik łatwo ulega połamaniu. 
Jak widzicie odpowiednio przygotowana wyprawa może być niezapomnianą przygodą, którą będziemy wspominać przez długi czas. Warto zaopatrzyć się w to co jest niezbędne, aby uniknąć przykrych wypadków. 

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram