Allerco Emolienty - trio do zadań specjalnych

24 listopada

Wraz ze zmianą pory roku, zmiany dopadły również skórę moją i Magdy. Osoby śledzące Nasz blog pewnie pamiętają, że u Madzi zmagamy się z atopowym zapaleniem skóry. Co prawda patrząc na stan Jej skóry sytuacja była już opanowana, ale w ostatnim czasie powróciliśmy do starych nawyków zwiększonej pielęgnacji, ponieważ znowu pojawiły się miejsca bardzo suche i szorstkie. W moim przypadku co prawda tragedii nie ma, ale moja skóra również wymaga szczególnej pielęgnacji, ponieważ zazwyczaj na jesień staje się bardziej sucha. Stąd Nasze zainteresowanie produktami Allerco, które już raz sprawdziły się w Naszym przypadku. Tym razem chciałabym przedstawić Wam trio: balsam do ciała, szampon nawilżający oraz krem natłuszczający.  

Allerco Emolienty Balsam do ciała
Balsam zapewnia właściwą i skuteczną pielęgnację ciała. Przeznaczony jest dla osób ze skórą suchą, wrażliwą, atopową, skłonną do podrażnień i alergii. Jest produktem o niskim potencjale alergizującym, nie zawiera substancji zapachowych. Produkt stanowi unikalne połączenie molekuły Regen7 ze specjalnie dobranymi emolientami i składnikami pielęgnacyjno-ochronnymi. Molekuła Regen7 pozytywnie wpływa na stan i wygląd skóry oraz chroni ją przed powstaniem podrażnień. Emolienty nawilżają, zmiękczają i wygładzają skórę. Działają ochronnie na naturalna warstwę lipidową naskórka. Dodatek witaminy E i gliceryny podwyższa zdolność do utrzymywania prawidłowej wilgotności skóry oraz poprawia jej elastyczność. 
Balsam działa kojąco i łagodząco. Wyraźnie i długotrwale nawilża i natłuszcza skórę oraz zapobiega nadmiernemu jej wysuszeniu. Zmniejsza suchość i szorstkość skóry, normalizując fizjologiczny proces złuszczania się naskórka. Przywraca skórze utracony komfort i czyni ją odporniejsza na działanie niekorzystnych czynników środowiskowych, odbudowując płaszcz hydrolipidowy naskórka. Jego zastosowanie bezpośrednio po umyciu zdecydowanie wycisza objawy podrażnień (tj. zaczerwienienie, pieczenie, swędzenie, napięcie skóry) powstałe podczas mycia czy oczyszczania skóry.
Balsam dostępny jest w tradycyjnym opakowaniu o pojemności 250ml. Sposób wydobycia balsamu jest taki jaki lubię najbardziej. Produkt jak przystało na typowy kosmetyk do skóry wrażliwej i skłonnej do alergii jest pozbawiony zapachu. Nie przeszkadza mi to, najważniejsze dla mnie jest to, aby balsam był skuteczny. No właśnie - czy jest skuteczny? Jest i to już od pierwszych kilku użyć skóra staje się nawilżona, delikatna, taka jaką chciałabym, aby była zawsze. Podoba mi się to, że balsam nie pozostawia tłustych warstw, wchłania się bardzo dobrze. Produktu używałam osobiście, Magdy skóra potrzebowała mocniejszego kosmetyku. 

Allerco Emolienty Szampon nawilżający
Szampon zapewnia delikatną i skuteczną pielęgnację włosów oraz suchej, wrażliwej, skłonnej do podrażnień i alergii skóry głowy. Jest produktem o niskim potencjale alergizującym, nie zawiera substancji zapachowych. Szampon nawilżający stanowi unikalne połączenie molekuły Regen7 ze specjalnie starannie dobranymi emolientami i składnikami pielęgnacyjno-ochronnymi. Molekuła Regen7 pozytywnie wpływa na stan i wygląd skóry oraz chroni ją przed powstawaniem podrażnień. Baza szamponu oparta jest na delikatnych i naturalnych środkach myjących, które nie naruszają bariery hydrolipidowej naskórka i zapewniają skórze odpowiednie pH.
Szampon nie szczypie w oczy. Delikatnie myje włosy, nie powoduje podrażnień i nie wysusza skóry. Zawiera wyciągi roślinne (z lnu, czarnego owsa, plamy murumuru) oraz lecytynę o właściwościach nawilżających i odżywczych. Działa naprawczo i regenerująco na włosy. Zmniejsza złuszczanie się naskórka. Sprawia, że włosy odzyskują miękkość i łatwo się rozczesują
Szamponu otrzymujemy w buteleczce o pojemności 200ml. Jak widzicie na zdjęciu zamknięcie to typowa nakrętka, a pod nią otwór, przez który wydobywamy produkt. Podobnie jak w przypadku balsamu szampon również pozbawiony jest zapachu, a jego konsystencja jest w sam raz - nie za gęsta i nie za rzadka. Szampon dobrze oczyszcza skórę głowy, nie wysusza jej, a nawilża. Ze względu na suche końcówki zmuszona jestem używać dodatkowo odżywki, jednak jest ona nakładana od połowy długości włosów, stąd moja opinia odnośnie działania szamponu na samej skórze głowy. Biorąc pod uwagę, że szamponu używa Nasza trójka (bez Marysi) wydajność określam jako normalną. Nie zauważyłam, aby któryś z członków Naszej rodziny miał potrzebę używania większej ilości produktu. 

Allerco Emolienty Krem emolientowy natłuszczający
Krem emolientowy nawilżający zapewnia efektywną pielęgnację skóry suchej, wrażliwej, atopowej, skłonnej do podrażnień i alergii. Jest produktem o niskim potencjale alergizującym, nie zawiera substancji zapachowych. Krem stanowi unikalne połączenie molekuły Regen7 ze specjalnie dobranymi emolientami i składnikami pielęgnacyjno-ochronnymi. Molekuła Regen7 pozytywnie wpływa na stan i wygląd skóry oraz chroni ją przed powstawaniem podrażnień. Dodatek witaminy E, gliceryny i alantoiny podwyższa zdolność do utrzymywania prawidłowej wilgotności skóry, poprawia jej miękkość i gładkość. Zastosowane emolienty działają ochronnie na naturalną warstwę lipidową naskórka, ograniczając transepidermalną utratę wody (TEWL). 
Chroni skórę przed nadmiernym odparowaniem wody z głębszych jej warstw, a także przed działaniem niekorzystnych czynników środowiskowych. Krem zapewnia długotrwałe i głębokie nawilżenie. Zmniejsza szorstkość i suchość skóry. Działa łagodząco, przywracając skórze utracony komfort.
Krem dostępny jest w charakterystycznej dla kremów tubce o pojemności 75 ml. Podobnie jak w przypadku powyższych kosmetyków również krem jest bezzapachowy. Dla osób skłonnych do alergii ta kwestia jest naprawdę ważna, ponieważ składniki odpowiadające za zapach dodatkowo nie pogłębiają uczulenia. Tak jak wspomniałam powyżej Magda potrzebuje obecnie kosmetyku o zdecydowanie mocniejszym nawilżeniu, dlatego tego kremu używa tylko Ona. Stosowany jest na całe ciało, ze względu na to, że na skórze Magdy praktycznie wszędzie są miejsca bardzo suche i szorstkie. Kremu używamy dwa razy dziennie i naprawdę sprawia, że z każdym dniem Jej skóra staje się bardziej miękka, a szorstkość powoli znika. Nie spodziewałam się, że problem ATS zniknie po pierwszym użyciu, ale cieszę się, że dzięki temu produktowi jesteśmy w stanie zapanować nad sytuacją.

Produkty Allerco goszczą w Naszym domu po raz drugi, ale wiem, że będziemy do nich wracać. Zarówno z moim przypadku, a już na pewno przy chorobie Magdy sprawdzają się, a ja wychodzę z założenia, że to co dobre zostaje z Nami na dłużej :)    

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram