Charakterki i humorki Anna Potyra

10 września

Z pewnością każdemu rodzicowi zdarzyły się chwile słabości, kiedy nie wiedział jak wytłumaczyć dziecku pewne zdarzenie, czy nie mógł poradzić sobie z zachowaniem dziecka. Autorka książki "Charakterki i humorki" Anna Potyra idealnie odnalazła się w dziecięcym świecie, pokazując Nam prostą drogę do rozwiązywania bądź co bądź codziennych problemów.
Książka zawiera emocjonujące historyjki, które w prosty sposób opisują sytuacje, z którymi borykamy się każdego dnia. Dzięki temu, że opowiadania nie są długie myślę, że zainteresują każde dziecko. Mimo, że książka ma ponad 100 stron czyta się ją bardzo dobrze. Stosunek obrazków do tekstu jest odpowiedni. Litery są duże, charakterystyczne dla każdego opowiadania zdania są pogrubione. Każda z historii ma swój kolor, co również wpada w oko. 
Pierwsza historia opowiada o chłopcu Krzysiu, który staje się typowym starszym bratem zazdrośnikiem. Chłopiec marząc o młodszym rodzeństwie, a konkretnie o bracie, nie do końca zdawał sobie sprawę z nowej roli i sytuacji. Kiedy na świecie pojawiło się rodzeństwo, okazuje się, że to właśnie młodsza siostra wymaga większej uwagi. Na nic zdały się tłumaczenia rodziców, Krzyś czuł, że jest traktowany niesprawiedliwie. Wszystko jednak zmieniło się pewnej nocy...
Druga historia opowiada losy Stefci złośnicy. Dziewczynka jest osobą, która jest ciągle na NIE. Wychwalana przez członków rodziny była typową złośnicą. Myślę, że każde dziecko przechodziło taki etap w swoim życiu. Nawet najmniejsza rzecz wyprowadzała Stefcie z równowagi. Nagły wybuch złości był na dziewczynki codziennością. 
Ostatnia, trzecia historia opowiada o samolubnym Tymku. Tym razem chłopiec jest jedynakiem i ciężko przychodzi mu dzielenie się z innymi dziećmi zabawkami. Mamy tu do czynienia z typową "łatką" jaką przypisuje się jedynakom. Sama jestem jedynakiem, jednak nie zauważyłam, abym miała większe problemy z dzieleniem się z innymi osobami. Uważam jednak, że jest to dość często spotykany problem, z którym większość rodziców jednak sobie nie radzi. 
Książka doskonale ukazuje dziecięcy świat i jego największe problemy. Opowiadania pomagają Nam rodzicom zrozumieć zachowania pociech, które bardzo często mają problem z kontrolowaniem swoich emocji. Dzieje się tak z różnych powodów, których My rodzice często nie rozumiemy. Po przeczytaniu opowiadań spojrzałam na te dziecięce problemy ich okiem :) Polecam Wam książkę nie tylko wówczas gdy macie problemy z własnymi dziećmi, ale choćby po to, aby spojrzeć na świat innymi oczami. 

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram