Jak poszerzać kolekcję Lego i nie zbankrutować?

28 lutego

Słynnych klocków Lego chyba nie muszę nikomu przedstawiać :) Zawładnęły całym światem, zawróciły w głowie niejednemu dziecku :) Kolorowe, zachęcające do kreatywnej zabawy, pobudzające fantazję. Plusy można wymieniać i wymieniać, ale jest jedna rzecz, która spędza sen z powiek każdego rodzica - cena. I choć chcemy dla Naszego dziecka jak najlepiej, wiemy doskonale, że liczba kupowanych zestawów Lego może znacznie nadszarpnąć Nasz budżet.
Za każdym razem kiedy jesteśmy z Magdą w galerii słyszymy jedno i to samo zdanie: "Czy możemy pójść do sklepu/działu z zabawkami?" Albo "Mamo kupisz mi nowy zestaw Lego?" I znowu zaczyna się tłumaczenie dziecku tego, że owszem możemy kupić Lego, ale raz na jakiś czas itd, itp. Jak zatem wybrnąć z tej niezbyt miłej sytuacji?
Ja znalazłam świetne rozwiązanie, już Wam je opisuję :) Skoro Nasze dziecko jest wielkim fanem Lego to dajmy mu coś co jeszcze bardziej rozbudzi jego wyobraźnię, a jednocześnie będzie powiększać kolekcję klocków :) Takim elementem są malutkie zestawy klocków, które świetnie współgrają z tym, co mamy w domu :) Tak jak w Naszym przypadku mając w domu duży zestaw Lego Friends Dom Emmy z czasem dołączyliśmy inne, mniejsze elementy. Ostatnio Naszą kolekcję powiększyliśmy o Adventure Camp Bridge. Koszt takich klocków jest naprawdę niewielki, a zabawa Naszego dziecka zaczyna się od nowa :)
Warto pójść na kompromis z dzieckiem, dzięki czemu obie strony są zadowolone. Jeśli tak jak ja chcecie skorzystać z tego sposobu koniecznie wejdźcie do Planety Klocków :) Znikniecie na dłuższy czas, nie znam drugiego takiego sklepu z tak bogatą ofertą klocków Lego :) 

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram