Akcesoria mola książkowego

25 maja

Kiedy zostałam mamą bardzo chciałam, aby moje dzieci z chęcią sięgały do książek. Sama kiedy mam więcej czasu chętnie czytam, niestety nie jest to z taką intensywnością jak kiedyś. W momencie kiedy Magda nauczyła się czytać zauważyliśmy, że przychodzi jej to z wielką łatwością i przyjemnością. Książki wypożyczane w szkolnej bibliotece wystarczają jej na dwa góra trzy dni. Bardzo Nas to raduje, a widok domowej biblioteczki cieszy oko. Zbliżają się jej urodziny i pomyśleliśmy, że w tym roku przygotujemy jej książkowe akcesoria. 

Na pierwszy ogień pójdzie zakładka do książek. Ale nie taka zwykła papierowa, która szybko się niszczy. W oko wpadła Nam zakładka metalowa w różnych kształtach, np. koniczynki lub ludzika z wystającymi nóżkami. Zdecydowanym plusem takiej zakładki jest to, że idealnie leży między kartkami, nie zaginając ich. Myślę, że metalowa zakładka nie zgubi się tak szybko, a wyjątkowy kształt przypadnie do gustu Madzi. 

Drugim prezentem, który przypadł Nam do gustu jest podstawka pod książkę. Do tej pory Magda korzysta z podstawki pod tablet, nie jest ona jednak przystosowana do książek i czasami sprawia problem. Solidne wykonanie wybranej przez Nas podstawki posłuży na lata. Można jej używać w każdym miejscu, w którym zechcemy czytać książkę. Podstawka ta ma regulowany kąt nachylenia, a także półeczkę i zapinki zabezpieczające lekturę przed zsunięciem się podczas przypadkowego potrącenia. Patrząc na wybrany model sądzę, że nie tylko Magda będzie z niej korzystała. Bardzo dobrze sprawdzi się również w kuchni jako podstawka podczas gotowania ulubionych potraw. 

Myśląc o molu książkowym mam przed oczami obrazek siedzącej osoby z książką w ręku i z kubkiem ciepłej herbaty na stoliku. I właśnie kubek będzie trzecim prezentem dla Magdy. Spersonalizowany pod jej osobę z ciekawym książkowym motywem będzie prezentem idealnym. Magda uwielbia herbatę z cytryną, więc będzie miała swój ulubiony kubek przeznaczony do tego napoju. 

Wymienione przedmioty to tylko część z pomysłów jakie możemy zrealizować z myślą o wielbicielu książek. Myślę, że każdy z nich wywoła uśmiech na jego twarzy i będzie miło kojarzony podczas użytkowania. 

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram