Zadania siatki budowlanej

23 maja

Plac budowy to miejsce, gdzie o wypadek nie trudno. Chwila nieuwagi, a Nasze zdrowie lub życie jest zagrożone. Nie od dziś wiadomo, że lepiej przeciwdziałać wypadkom niż je wyjaśniać i ponosić ich konsekwencje w związku z czym budowa musi być odpowiednio zabezpieczona. Służą do tego różnego rodzaju materiały a jednym z nich jest siatka budowlana. 

Siatka budowlana to nic innego jak element budowy zabezpieczający i wychwytujący spadające przedmioty. Umiejscawiana jest na zewnętrznych krawędziach budynku lub stosowany jako zabezpieczenie prac na niższych wysokościach. Chroni zarówno osoby znajdujące się bezpośrednio przy budynku jak i zatrzymuje spadające z góry przedmioty.

Łatwość i szybkość montażu sprawia, że jest to bardzo popularny element stosowany na budowie. Siatka składa się z dwóch warstw. Pierwsza o większych oczkach zatrzymująca większe przedmioty i druga o mniejszych zabezpieczająca przed upadkiem mniejszych przedmiotów, a nawet zapraw, które są w postaci płynnej. 

Siatki budowlane możemy kupić w wielu miejscach jednak najwyższą jakość tego typu elementów budowlanych gwarantuje strumin.pl. Jest to producent asortymentu niezbędnego podczas budowy konstrukcji. W swojej ofercie posiada nie tylko siatki budowlane, ale również podesty budowlane oraz urządzenia asekuracyjne. 

Uważam, że bezpieczeństwo na placu budowy to sprawa priorytetowa. Nie ma ważniejszej rzeczy niż zdrowie i życie pracowników. Warto sięgać po zabezpieczenia sprawdzone i posiadające atesty. Nawet najmniejszy błąd może doprowadzić do wypadku, a dzięki odpowiednim środkom zabezpieczającym możemy ryzyko wypadku zminimalizować. 

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram