Rozstępy w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

22 lutego

W czasie ciąży ciało kobiety ulega ciągłym zmianom. Czy tego chcemy, czy nie Nasza skóra zmienia się, czasami niekoniecznie w dobrym kierunku. Szalejące hormony czy powiększający się brzuch będą towarzyszyły kobiecie przez kilka miesięcy. Jedną z bardziej nielubianych zmian, jeśli chodzi o ciało kobiety są rozstępy. W dzisiejszych czasach są jednak sposoby, dzięki którym udaje się zminimalizować ten niechciany problem. 

Rozstępy to nic innego jak proces podczas, którego skóra najczęściej na brzuchu ulega osłabieniu i uszkodzeniu. Jest to związane ze zwiększaniem obwodu brzucha i rozciąganiem skóry. Nie jest to jedyny czynnik sprzyjający powstawaniu rozstępów. Nasze geny oraz zmiany hormonalne również wpływają na występowanie rozstępów. 

Nie należy lekceważyć rozstępów, ponieważ same nie zniknął. Odpowiednio wczesna reakcja pozwoli na redukcję ich do minimalnym stopnia. Każda z nas chce aby ciało po ciąży wyglądało jak najlepiej. Warto więc zadbać o nie już na samym początku ciąży i kontynuować pielęgnację do samego rozwiązania, a nawet dłużej. Część kobiet decyduje się na pielęgnację w salonach kosmetycznych. Sama jednak wiem, że jest to rozwiązanie tymczasowe i wraz z postępem ciąży chęci na wychodzenie z domu nam ubywa. Polecam więc dbanie o skórę w domowym zaciszu stosując odpowiednie kosmetyki. 

Z pewnością do grona produktów pomagających zmagać się z rozstępami należą kosmetyki Beauty Mama, o których więcej dowiecie się wchodząc na stronę beautymamasense.pl/co-jest-dobre-na-rozstepy-w-ciazy/ Jest to zestaw trzech kosmetyków, które zapewnią naszej skórze odpowiednią pielęgnację. Aktywne masło do ciała, dwufazowe serum oraz żel ujędrniający do biustu sprawią, że skóra w czasie ciąży będzie elastyczna, odżywiona, a problem rozstępów nie będzie spędzał nam snu z powiek. 

Jestem zdania, że lepiej zapobiegać niż leczyć, w związku z tym warto zapewnić naszej skórze odpowiednią pielęgnację wcześniej i nie czekać, aż rozstępy pojawią się. Żałuję, że kiedy ja byłam w ciąży na rynku nie było tak profesjonalnych kosmetyków, dzięki którym moja skóra wyglądałaby o wiele lepiej. 

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram