Dalgona coffee czyli kawa po koreańsku - najpopularniejsza kawa w sieci!

24 lutego

Hitem ostatnich tygodni jest dalgona coffee inaczej mówiąc kawa po koreańsku. O jej popularności może świadczyć liczba postów dodanych na Instagramie pod hasztagiem #dalgonacoffee. Osobiście uwielbiam kawę pod każdą postacią i nie wyobrażam sobie bez niej dnia. Cieszę się, że nadchodzi wiosna i lato, ponieważ właśnie w tym okresie lubię pić kawę mrożoną z gałką lodów waniliowych.

Pomysł na tę wyjątkową kawę pochodzi z Korei i kojarzy się z koreańskimi słodyczami Dalgona Candy, które przypominają toffi. Influencerzy pochodzący właśnie z tego kraju z tęsknoty za otwartymi kawiarniami postanowili wymyślić napój, który każdy będzie mógł przygotować w domu podczas kwarantanny. Dalgona coffee wygląda na trudną w przygotowaniu, a tak naprawdę zrobienie jej zajmuje maksymalnie 5 minut. Składa się z mleka i kawowego kremu przypominającego karmel. Nie musicie zapamiętywać ilości składników, ponieważ wszystko przygotowujemy w proporcjach 1:1. 

Składniki:
- 2 łyżeczki kawy rozpuszczalnej
- 2 łyżeczki cukru
- 2 łyżeczki wody
- pół szklanki mleka
- lód (opcjonalnie)

Kawę, cukier oraz wodę miksujemy w dowolny sposób. Może to być blender, mikser, spieniacz lub trzepaczka. Konsystencja powinna przypominać krem i być gęsta. Do szklanki wlewamy mleko, opcjonalnie możemy dodać 2-3 kostki lodu. Na wierzch kładziemy przygotowany krem i dekorujemy w dowolny sposób. 
Smacznego!

----------------------------------------------------------------------------------------------
Prowadząc swój sklep zdarza się, że brakuje nam miejsca na półkach. Zastanawiamy się wówczas gdzie rozmieścić artykuły. Idealnym rozwiązaniem są stojaki tekturowe dostępne na stojakitekturowe.pl/ . Wiele osób sądzi, że są niestabilne. Nic bardziej mylnego. Odpowiednio dobrze zaprojektowany stojak udźwignie naprawdę sporą ilość towaru. Ładna szata graficzna w połączeniu z solidnym materiałem sprawią, że postawiony na sali sprzedaży będzie jego ozdobą. 

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram