3 elementy, które wpływają na jakość snu

13 września

Odpowiednio długi i głęboki sen mają duży wpływ na jakość Naszego życia. Nie tylko odpowiednia dieta czy aktywność fizyczna sprawią, że codzienne zadania i obowiązki przyjdą Nam lżej. Sen odgrywa bardzo istotną rolę każdego dnia. To właśnie podczas tych kilku nocnych godzin Nasz organizm regeneruje się, aby rano wstać wypoczętym i gotowym do działania. Wielu z Nas ma problemy z zaśnięciem, a kiedy już Nam się to uda wybudzamy się lub co więcej budzimy w nocy nie mogąc już zasnąć. Spełnienie kilku prostych warunków sprawi, że jakość snu polepszy się, a problemy związane z nim odejdą w niepamięć. 

1. Zrelaksuj się - nie ma nic lepszego niż wieczorne wyciszenie się. Gdy jesteśmy pobudzeni, naładowani energią szanse na szybkie zaśnięcie są marne. Warto sięgnąć po ulubioną książkę, posłuchać ulubionej muzyki czy po prostu poleżeć. Przewietrzone pomieszczenie również pozytywnie wpłynie na dobry sen. 

2. Odpowiednio dobierz pościel - na dobry sen wpływa nie tylko bardzo dobrze dobrane łóżko i materac, ale przede wszystkim pościel, która dotyka Naszej skóry. Materiały sztuczne i nie przepuszczające powietrza sprawią, że nasza skóra będzie się pocić, co doprowadzi do dyskomfortu. Najlepszą opcją są komplety pościeli z bawełny ekologicznej, którą największą zaletą są perfekcyjne właściwości termoregulacyjne. Dodatkowo bawełniane pościele są przyjazne delikatnej skórze alergików, dzieci i noworodków. Miejscem, w którym znajdziecie tego typu produkty jest sklep Loomframe. Zarówno pościel jak i prześcieradła uszyte są z najlepszej jakościowo bawełny. Jednokolorowe komplety sprawiają, że nasza sypialnia prezentuje się elegancko i z klasą. Sen pod taką pościelą naprawdę należy do przyjemności, jest długi, a poranek nie wita nas nieprzyjemnymi sytuacjami, takimi jak niewyspanie. 

3. Wprowadź wieczorne rytuały - jeśli jesteś rodzicem, zapewne pamiętasz jak codzienne rytuały kojąco wpływały na dziecko. Podobnie dzieje się z dorosłymi. Rytuały wieczoru pozwalają organizmowi przygotować się do snu, zrelaksować i pozbyć nagromadzonego podczas dnia stresu. Warto wprowadzić codzienną, ciepłą kąpiel, przeczytać kilka stron ulubionej książki czy wybrać się na wieczorny spacer. 

Warto wprowadzić do naszej codzienności elementy, które poprawią jakość snu, sprawia, że każdego ranka będziemy budzić się wypoczęci i wyspani. Dzięki temu przez kolejny dzień przejdziemy z uśmiechem na twarzy, a codzienne obowiązki staną się przyjemnością. 

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram