Braster - samobadanie piersi jest proste!

26 listopada

Usiądź wygodnie i pomyśl przez chwilę ile czasu w ciągu dnia poświęcasz sobie. No może za bardzo się rozpędziłam, pomyśl ile czasu poświęcasz dla siebie w tygodniu? Dzieci ogarnąć, zaprowadzić do przedszkola czy szkoły, później odebrać, pobawić się, położyć spać... Dom - obiad ugotować, pranie wstawić, później poprasować, posprzątać. Praca - zebrania, raporty, stres, wkurzający szef... Kiedy przychodzi wieczór masz już serdecznie dość wszystkiego i wszystkich. I nie dziwię Ci się! Doskonale Cię rozumiem...

A teraz pomyśl o całej sytuacji tak: wybierasz sobie jeden dzień w tygodniu, np. sobota, wieczór, 2 godziny tylko dla siebie, bierzesz relaksującą kąpiel, czytasz ulubioną książkę z kieliszkiem wina czy po prostu leżysz i odpoczywasz... Niby nic wielkiego, a uwierz mi, że poczujesz się o wiele lepiej.

W pędzącym świecie zapominamy o sobie, naprawdę zapominamy o tym co jest ważne, a co ważniejsze. Na pierwszym planie stawiamy otaczający Nas świat, osoby które przebywają z Nami na co dzień. Zapominamy również o tym, że gdyby Nas zabrakło cała ta otoczka z obowiązkami, domem, pracą itd. straciłaby na wartości.

Dlaczego o tym wszystkim piszę? Już wyjaśniam. Ale zanim to zrobię mam do Ciebie jeszcze kilka pytań...

Kiedy ostatni raz zastanawiałaś się nad swoim zdrowiem?
Kiedy ostatni raz byłaś u jakiegokolwiek lekarza w celu badania kontrolnego?
Kiedy ostatni raz robiłaś choćby zwykłe badanie krwi?

I wreszcie kiedy ostatnio badałaś piersi?

No właśnie... W moim przypadku, gdyby nie ciąża odpowiedzi na te pytania byłyby pewnie szokujące.

Chciałabym się skupić na ostatnim pytaniu. Niestety wciąż należymy do społeczeństwa, które boi się wizyt u lekarza, boi się tego co może usłyszeć, nie ma czasu na chodzenie po przychodniach, a tym samym na badanie się. Dopiero kiedy zacznie coś Nas boleć zaczynamy działać. Coraz częściej wśród znajomych czy wśród najbliższych słyszymy o osobach. które zaatakował nowotwór. Nie ważne czy to mężczyzna czy kobieta. Kolejna osoba musi przechodzić przez piekło, górę stresu, nieprzespanych nocy. Chciałabym się skupić na Nas kobietach. Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, ale nowotwór piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Nasza wiedza na temat profilaktyki jest wciąż zbyt mała. Pewnie myślicie, że będąc osobą młodą problem Was nie dotyczy? Mylicie się! Z roku na rok liczba kobiet które chorują, a są w przedziale wiekowym między 20 a 49 lat wrasta.

Statystyki są naprawdę przerażające:

- co 19 sekund diagnozuje się przypadek nowotworu piersi!
- co 60 sekund umiera jedna kobieta!
- 3/4 kobiet które zachorowało nie było w grupie ryzyka!

Może więc zamiast leczyć warto zapobiegać?

Z myślą o Nas kobietach, nie tylko tych zabieganych, nie tylko tych bojących się lekarza, z myślą o każdej z Nas został stworzony ON - Braster. Urządzenie do samobadania piersi w domu. Do samobadania komfortowego, w zaciszu domu i bez stresu. Skuteczność Brastera potwierdzają badania kliniczne.

Braster to urządzenie, w którego skład wchodzą: głowica rejestrująca oraz matryca termograficzna, aplikacja mobilna oraz oprogramowanie do automatycznej interpretacji. Przed pierwszym badaniem należy naładować urządzenie. Uruchamiamy aplikację mobilną na Naszym telefonie lub tablecie. Następnie wybieramy odpowiednią matrycę (w zestawie do wyboru mamy 3 rodzaje, a w wyborze odpowiedniej pomoże Nam aplikacja). Zakładamy matrycę na urządzenie i rozpoczynamy badanie :)


Prawda, że proste?

Pewnie część z Was powie: Po co wydawać pieniądze skoro można iść do lekarza? Biorąc pod uwagę to, że z urządzenia mogą korzystać też inne kobiety koszty można rozdzielić na liczbę użytkowniczek. A skoro do tej pory nie wybrałaś się do lekarza podejrzewam, że nie zrobisz tego szybko. Mając Brastera w swoim domu możesz wykonać badanie naprawdę w każdej wolnej chwili. Całość zajmuje około 15 minut :)

I nawet jeśli po tym wpisie zbada się cząstka z Was ja i tak będę z Was dumna :)

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie braster.eu

Wpis powstał w ramach kampanii Braster - Twój najzdrowszy nawyk oraz przy współpracy z portalem KobiecePorady.pl

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram