Bajka o Króliczku, który pomagał ptaszkom

13 listopada

Dawno, dawno temu, a może całkiem niedawno, daleko, daleko, daleko, a może całkiem blisko, w pewnym mieście mieszkał mały, różowy Króliczek, który miał wielu przyjaciół i którego wszyscy kochali. Króliczek chętnie pomagał innym, był miły i sympatyczny.
Pewnego dnia, jak co rano Króliczek wybrał się, by pospacerować alejkami pobliskiego parku. Ponieważ w tym czasie, tak jak i u Was, przyszła przez wielu wyczekiwana zima, a za oknami pojawiła się cała masa białego puchu, Króliczek był zdziwiony jak w jedną noc cały świat zmienił kolor na biały. Króliczek spacerował i cieszył się urokami zimy, ale w pewnym momencie zauważył siedzącego na gałązce małego, zmarzniętego wróbelka. Króliczka bardzo zmartwił widok wygłodzonego ptaszka i postanowił po powrocie do domu pomóc wszystkim głodującym skrzydlatym przyjaciołom.
Króliczek myślał jakby mógł pomóc ptaszkom podczas zimy i w końcu do jego różowej główki wpadł świetny pomysł. Zbuduję karmnik! Wtedy wszystkie ptaszki będą mogły najeść się do syta i nie będą głodować :) 
W pobliskim sklepie Króliczek zakupił gotowy karmnik, który trzeba było tylko złożyć. Pełen zapału zabrał się do pracy!
Budowa karmnika nie była taka prosta jakby się wydawało, ale Króliczek świetnie sobie poradził. Wkręcił wszystkie śrubki, złożył części i przygotował karmnik do zawieszenia. Króliczek przygotował również pokarm dla ptaszków: pestki słonecznika oraz kawałek słoniny.
Karmnik powędrował na balkon i od tej chwili stał się ulubionym miejscem spotkań okolicznych ptaszków. Dzięki karmnikowi wróbelki i sikorki mogły przeżyć zimę, nie głodowały i cieszyły się z codziennych spotkań z Króliczkiem.
Króliczek pomógł ptaszkom. Bądź jak Króliczek i Ty także pomagaj zwierzętom w okresie zimy!

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram