3 produkty idealne dla noworodka

20 lipca

Okres ciąży i przygotowywania się na powitanie nowego członka rodziny to najpiękniejszy czas w życiu kobiety. Pamiętam kiedy byłam w ciąży pierwszy raz, czytałam mnóstwo artykułów, słuchałam doświadczonych mam i kupowałam rzeczy nie wiedząc nawet czy będę z nich korzystała. W drugiej ciąży zdecydowanie postawiłam na artykuły, których byłam pewna i z których korzystałam bardzo często. Poniżej chciałabym podzielić się z wami informacją, które produkty faktycznie warto kupić.

Wszystkie wymienione artykuły pochodzą ze sklepu www.3kiwi.pl. Jest to miejsce, gdzie możemy skompletować całą wyprawkę potrzebną dla noworodka. Szeroki wybór produktów oraz atrakcyjne ceny sprawią, że każdy rodzic z pewnością znajdzie coś dla siebie. 

Pierwszą rzeczą na którą chciałabym zwrócić uwagę jest otulacz bambusowy marki La Millou. Idealnie sprawdza się w początkowych tygodniach życia maluszka, kiedy to otulone czuje się komfortowo i bezpiecznie. Dodatkowo otulacz zapobiega budzeniu się podczas odruchu zaskoczenia jakimś dźwiękiem. Noworodki owinięte ciasno przypominają sobie momenty kiedy były w łonie mamy. Otulacz posiada również funkcje termoregulacyjne, dzięki czemu latem daje poczucie świeżości i delikatnego chłodu, a w chłodne otula ciepłem.

Kolejnym produktem, który w naszym przypadku sprawdził się bardzo dobrze był Miś Moonie. Przyznam szczerze, że wątpiłam w cudowne właściwości pluszaka, jednak już po pierwszym użyciu zdecydowanie zmieniłam o nim zdanie. Myślę, że ten kto wpadł na tak genialny pomysł powinien dostać medal. Miś dzięki naturalnym szumom pomaga usnąć maluszkowi, sprawia, że czuje się bezpiecznie i komfortowo. Szumy misia wygłuszają dźwięki z otoczenia, dzięki czemu, codzienne, domowe hałasy nie wybudzają maluszka ze snu. Szumiący przyjaciel posiada moduł z możliwością regulacji głośności, można więc dobrać odpowiedni poziom głośności do warunków i potrzeb dziecka.
Kiedy nadejdzie czas rozszerzania diety warto zaopatrzyć się w komplet naczyń silikonowych z przyssawką. Pamiętam doskonale kiedy dziewczynki jadły swoje pierwsze samodzielne posiłki, miseczki jeździły dosłownie po całym krzesełku do karmienia. Dopiero gdy kupiłam komplet naczyń z przyssawkami mogłam spokojnie siedzieć i patrzeć jak samodzielnie jedzą i nic nie spada im z krzesełka. Kubeczek jest poręczny i wygodny do nauki picia, a łyżeczka idealnie dopasowuje się do dziecięcej buzi i można ją odłożyć tak, by główka nie dotykała powierzchni, dzięki czemu jej używanie jest o wiele bardziej higieniczne. Wszystkie elementy zestawu charakteryzuje ergonomiczny, zaokrąglony kształt i miękkie, gładkie brzegi.
To tylko kilka przykładów artykułów bez których nie wyobrażałam sobie macierzyństwa. W naszym przypadku sprawdziły się najlepiej i jestem przekonana, że podobną opinię ma wiele mam. Artykuły są też idealnym pomysłem na prezent dla przyszłej mamy. 

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram