Co warto zwiedzić na Dolnym Śląsku?

30 sierpnia

Synoptycy zapewniają nas, że w tym roku wrzesień będzie wyjątkowo ciepłym miesiącem. Warto więc wykorzystać wolne weekendy i wybrać się na ciekawą wycieczkę ze znajomymi lub rodziną. Jako osoba pochodząca z Podlasia lubię wyjeżdżać w regiony dotąd nie znane. Jednym z województw, w którym jeszcze nie byłam jest województwo dolnośląskie. Oprócz tradycyjnych miejsc takich jak zamki, parki czy charakterystyczne budowle mój wzrok przykuło jeszcze jedno miejsce - Mała Japonia. 

Ogród Japoński jest zlokalizowany w malowniczej miejscowości Przesieka. To wyjątkowy region w Karkonoszach, położony nieopodal takich miast, jak Jelenia Góra, Karpacz i Szklarska Poręba. Ogród Japoński Siruwia to miejsce jedyne w swoim rodzaju. Został zaprojektowany zgodnie z japońską sztuką zakładania ogrodów oraz filozofią feng shui. Przechadzając się z pewnością zauważymy piękno Karkonoskiej przyrody, strumienie czy wodospady. To miejsce dla całej rodziny, przepełnione ciszą i naturą. 

Mała Japonia to połączenie tradycji z nowoczesnością. Na miejscu możemy poznać bliżej takie elementy kultury japońskiej jak: gejsza, samuraj, drzewa bonsai, posmakować prawdziwej japońskiej zielonej herbaty. Niespotykana roślinność, najpiękniejsze kolory, okazałe kolekcje kwiatów, drzew i krzewów, liczących nawet ponad sto lat, to tylko wybrane z atrakcji, jakie Ogród Japoński Siruwia przygotował dla zwiedzających. 

Oczywiście nie mogło zabraknąć atrakcji dla najmłodszych gości. Nowoczesny plac zabaw nie ma sobie równych. To połączenie beztroskiej zabawy z rozwojem sprawności dzieci. Dziesięciometrowe zjeżdżalnie zadowolą nawet najbardziej wybredne dzieci, a ich rodzice będą mieli chwilę na degustację prawdziwej japońskiej zielonej herbaty serwowanej nieopodal kawiarni.

Przeglądając zdjęcia z Ogrodu jestem przekonana, że czas spędzony w tym miejscu będzie wyjątkowy. Cisza, spokój i piękno krajobrazu to elementy za którymi tęsknimy na co dzień. Po całym tygodniu pracy i nauki warto wybrać się w miejsce, gdzie choć na kilka godzin będziemy mogli zapomnieć o codzienności i obowiązkach.  

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram