Odszkodowanie za błędy lekarskie

16 czerwca

Są zawody, które obdarzamy szczególnym zaufaniem, wśród nich z pewnością znajdzie się strażak, policjant czy lekarz. Powierzając im swoje zdrowie, a niekiedy również życie mamy nadzieję, że wszystko pójdzie po Naszej myśli. Niestety biorąc pod uwagę liczbę wypadków, o których słyszymy w telewizji czy czytamy w Internecie błędy lekarskie zdarzają się częściej niż Nam się wydaje. Warto więc wiedzieć co robić w takiej sytuacji i gdzie kierować się po radę.

Błędy medyczne inaczej nazywane błędem lekarskim lub błędem w sztuce lekarskiej to nieumyślne działanie, zaniedbanie lub zaniechanie lekarza, lekarza dentysty, pielęgniarki, położnej, farmaceuty, diagnosty laboratoryjnego, fizjoterapeuty lub osoby wykonującej inny zawód medyczny powodujące szkodę pacjenta. 

Wśród najpopularniejszych postaci błędów medycznych warto wymienić:

- niewłaściwą diagnozę,

- zaniechania w leczeniu i diagnostyce,

- nieprawidłowy sposób leczenia.

Każda osoba, którą dotknie taka sytuacja ma prawo dochodzić odszkodowania, wymaga to jednak dużej wiedzy medycznej oraz prawnej. Część z Nas przeraża dochodzenie swoich praw w sądzie, w związku z czym nie podejmujemy żadnych kroków prawnych. Warto powierzyć swoje problemy związane z błędami lekarskimi profesjonalistom.  Część istniejących na rynku kancelarii prawnych specjalizują się tylko i wyłącznie w sprawach medycznych. Pracują w nich osoby bardzo dobrze zorientowane w prawie medycznym dzięki czemu wyręczają Nas całkowicie z czynności sądowych. 

Bojąc się kosztów związanych z przekazaniem sprawy kancelarii prawnej warto zapamiętać, że część z nich oferuje bezpłatne porady prawne. Nie bójmy się z nich skorzystać, jeśli w związku z popełnionym błędem medycznym doznaliśmy uszczerbku na zdrowiu ewentualne pieniądze uzyskane z postępowania będziemy mogli przekazać na poprawę Naszego zdrowia.  


Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram