Jaką tapetę wybrać do pokoju dziecięcego?

21 lipca

Urządzanie pokoju dziecięcego to trudne zadanie. Biorąc pod uwagę fakt, że rodzice i dziecko bardzo często mają odmienną wizję tego pomieszczenia sytuacja wydaje się jeszcze trudniejsza. Dla Nas rodziców pokój Naszego dziecka ma być jego oazą, miejscem gdzie będzie się czuło bezpiecznie i gdzie z chęcią spędzi większość swojego wolnego czasu. Warto więc pójść na kompromis z dzieckiem i wspólnie stworzyć miejsce, do którego będzie się chętnie wracało. Chyba, że mamy w domu noworodka, wówczas sytuacja jest zdecydowanie prostsza. 

Urządzając pokój warto zwrócić uwagę na ściany. Pozostawienie ich białych, ewentualnie pomalowanych na inny kolor może kusić Naszego szkraba do popisania ich kredkami czy farbami. Doskonałym rozwiązaniem są tapety ścienne, które nie tylko nadadzą wyjątkowy charakter pomieszczeniu, ale sprawią, że stanie się przytulniejszy i cieplejszy. Szeroki wybór wzorów sprawia, że nawet najbardziej wybredny rodzic i dziecko znajdą coś dla siebie. Poniżej 3 wzory tapet, które spodobały się Naszej trójce (mi, Madzi i Marysi). 

Postawiłam na wzór w tęcze, które dla mnie są połączeniem delikatności i dziewczęcego charakteru. Taka tapeta położona na jedną lub dwie ściany sprawi, że pokój delikatnie się ożywi. Idealnie sprawdzi się do pokoju najmłodszych dzieci, którym często zależy na tym, aby mieć kolorowe sny. 

Magda wybrała nieco mocniejszy element wystroju pokoju. Tapeta w różowe lilie to propozycja dla nieco starszych dziewczynek. Zdecydowanie ożywi wnętrze, w związku z czym polecana jest na jedną ścianę. W połączeniu z ciekawymi dodatkami stworzy dziewczęcą oazę. Przyznam szczerze, że kiedy byłam w wieku mojej córki właśnie taką tapetę chciałam mieć. 

Marysia z kolei wybrała coś dla chłopców. Fanom dinozaurów z pewnością spodobają się ich kształty i kolory. Zostały przedstawione w sposób łagodny i zdecydowanie nie przestraszą najmłodszych mieszkańców pokoju. Kolorystyka tapety pasuje do mebli zarówno białych jak i drewnianych. Myślę, że każdy chłopiec bawiący się figurkami dinozaurów chciałby mieć takich bohaterów na ścianie. 

To tylko trzy propozycje wzorów tapet ściennych z wielu dostępnych na rynku. Taka forma pokrycia ścian pokoju jest zdecydowanie lepsza niż zwykła farba. W momencie gdy tapeta znudzi się, bądź dziecko wyrośnie z bajkowych elementów z łatwością można ją zerwać i zastąpić nową, pasującą do wieku oraz zainteresowań dziecka. 

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram