Głodnemu trup na myśli - Iwona Banach

11 października

Iwona Banach to autorka, której książki cieszą się bardzo dużą popularnością. Serwis Granice.pl wyróżnił pozycję, którą widzicie na zdjęciach jako "Najlepszą książkę na lato 2020". Mimo, że gorące dni mamy już za sobą moja propozycja bardzo dobrze sprawdzi się również jesienią. Z pewnością duży wpływ na to miał charakter powieści, który łączy w sobie komedię oraz kryminał. 

"Do drogiego ośrodka leczenia zaburzeń odżywiania przyjeżdżają dwie "polskie Amerykanki". Kiedy zwłoki jednej z nich zostają znalezione na klatce schodowej pobliskiego bloku, marząca o karierze prywatnego detektywa Magda postanawia rozpocząć śledztwo. Niebawem okazuje się, że zmarła kobieta była milionerką, że pochodziła właśnie z tych okolic i że... zobaczyła ducha. 

Magda chce założyć agencję detektywistyczną i liczy na pomoc ze strony swojego chłopaka policjanta, ale Mikołaj od początku był przeciwny temu pomysłowi i nie zamierza jej wspierać. Magda się nie poddaje i zaczyna działać na własną rękę. Sytuację wykorzystuje Paweł, który nadal pragnie odzyskać byłą dziewczynę. Natomiast Emilia Gałązka jest już gotowa na kolejny koniec świata."

"Głodnemu trup na myśli" to drugi tom serii, którą łączy pewna grupa bohaterów. Nawet jeśli nie czytaliście pierwszej części "Niedaleko pada trup od denata" spokojnie zorientujecie się w tej opowieści. Książka opowiada losy kilku osób. Pierwszą z nich jest Magda, która marzy o założeniu agencji detektywistycznej. Niestety jej chłopak Mikołaj, z zawodu policjant jest temu przeciwny, ponieważ boi się o bezpieczeństwo swojej ukochanej. Pomysł Magdy nie przypadł do gustu również jej mamie Amelii, która oprócz szalonych pomysłów córki musi zmierzyć się z ekscentrycznym hobby swojej siostry bliźniaczki - Emilii. Mieszkając wspólnie ze swoją siostrą, Emilia w obawie przed końcem świata gromadzi zapasy, które pozwolą im przetrwać. Jakby tego było mało matka Magdy nie akceptuje jej obecnego chłopaka, za to ogromną sympatią darzy poprzedniego - Pawła i ciągle ma nadzieję, że do siebie wrócą. 

Pierwsza zagadką jaką chce rozwiązać Magda jest tajemnicza śmierć Amerykanki - Zuzanny polskiego pochodzenia, której ciało zostaje znalezione na klatce schodowej pobliskiego bloku. Zuzanna razem z przyjaciółką Idalią przyleciały do ośrodka leczenia zaburzeń odżywiania. Nikt nie wie co mogło sprowadzić kobietę akurat do tego bloku. Plotka krążąca po mieście mówi, że do budynku miał zwabić Zuzannę duch. Czy to on zabił kobietę? Na to pytanie oczywiście nie odpowiem Wam, ale zachęcam do przeczytania książki, ponieważ jest tego warta. 

Dzięki temu, że książka napisana jest językiem prostym pochłoniecie ją dosłownie w kilka dni. Szczególnie teraz, kiedy wieczory stają się coraz dłuższe warto sięgnąć po pozycję, która rozweseli je, a jednocześnie wprowadzi w nie odrobinę tajemniczości i nutkę kryminału. 

Mimo, że mamy dopiero październik warto powoli zacząć się rozglądać za prezentami bożonarodzeniowymi. W tym roku chciałabym żeby był to prezent wyjątkowy, ponieważ mijające miesiące były dla Nas naprawdę ciężkie, a kolejne które są przed Nami nie zwiastują raczej niczego dobrego. Przeglądając oferty internetowe moją uwagę zwróciły zegarki Citizen. Osobiście kojarzą mi się z klasyką i elegancją, a biorąc pod uwagę pracę jaką wykonuje mój mąż sądzę, że będzie to idealna propozycja. Nie pozostaje mi nic innego jak wybrać idealny model i z utęsknieniem czekać na nadchodzące święta. 

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram