Jak bezpiecznie wyczyścić i zdezynfekować telefon?

16 października

W związku z rozprzestrzeniającym się coraz bardziej koronawirusem należy zadbać o szczególną ostrożność. O ile o higienie rąk pamiętamy i dbamy o nie na każdym kroku, tak o dezynfekcji przedmiotów codziennego użytku zdarza Nam się zapomnieć. Telefon komórkowy to przedmiot, na którym jest jedno z największych siedlisk drobnoustrojów. Dotykamy go praktycznie non stop, roznosząc zarazki na pozostałe przedmioty. O tym jak w sposób bezpieczny wyczyścić telefon i zdezynfekować go możecie przeczytać poniżej. 

Przyznam szczerze, że dopóki pandemia nie przybrała na sile jedynym sposobem na skuteczne czyszczenie telefonu o którym wiedziałam były ściereczki antybakteryjne. Wydawało mi się, że dobrze czyszczą telefon i pozbawiają go bakterii. W momencie gdy zgłębiłam temat okazało się, że są skuteczniejsze sposoby, które nie wymagają dużych nakładów finansowych. Miejscem gdzie jest duży wybór tego typu produktów jest Pancernik internetowy sklep posiadający w swojej ofercie również inne akcesoria do telefonów. 

Zacznijmy od sposobu, który używałam do tej pory, a więc dezynfekcja za pomocą ściereczek antybakteryjnych. W opakowaniu znajdziemy 100 sztuk, oddzielnie zapakowanych ściereczek Benks Alcohol Wipe. Jest to produkt uniwersalny, a więc spokojnie użyjemy go do różnych przedmiotów takich jak: skóra, tatuaże, urządzenia mobilne, ekrany LCD, klawiatura, biurko, klamki, domofon, zabawki. Wykonane są z materiału przyjaznego skórze, a stężenie alkoholu jakim są nasączone to 70-75%. Ściereczki posiadają certyfikaty RoHS oraz MSDS, co udowadnia ich skuteczność i bezpieczeństwo użytkowania. Dzięki temu, że są pakowane osobno możemy je zabrać ze sobą wszędzie. Zajmują mało miejsca, a dzięki wysokiemu stężeniu alkoholu skutecznie zabijają bakterie. 
Drugi sposób, na który warto zwrócić uwagę to zestaw do czyszczenia ekranów WHOOSH! Screen Shine. Zestaw zawiera płyn, który jest nietoksyczną i bezpieczną formułą czyszczącą ekrany oraz antybakteryjną ściereczkę z mikrofibry. Miękka i miła w dotyku, nie zarysuje ekranu, ani go nie uszkodzi. Stworzona przez firmę formuła pozostawia nano-cienką, niewidoczną powłokę, która jest odporna na kurz, brud, oleje i odciski palców. Dzięki tym produktom ekran wygląda jak nowy. Butelka z łatwością zmieści się w schowku, czy w torebce. Spray razem ze ściereczką jest bardzo wydajny i nadaje się do wielokrotnego użytku. Samo czyszczenie ekranu jest szybkie i precyzyjne, bez smug.
Na koniec zostawiłam przedmiot, który dla mnie jest absolutnym hitem. Gdy usłyszałam o nim spodziewałam się ceny, która zwali z nóg. Tymczasem jest to produkt, na który może pozwolić sobie każdy, tym bardziej, że możemy z nim dezynfekować nie tylko telefony. Sterylizator UV marki MyScreen Protector, bo o nim właśnie mowa przeznaczony jest do zabijania bakterii z telefonów (do 7"), zegarków, biżuterii i innych małych przedmiotów. Zabija prawie 100% bakterii, grzybów i drobnoustrojów. Aby go użyć wystarczy włożyć urządzenie do komory, nacisnąć przycisk "sterilize", wtedy urządzenie wysterylizuje przedmiot, lub przycisk "incense" aby użyć funkcji aromatyzowania, a po 3 minutach sterylizator poinformuje o zakończonej pracy. Sterylizator został wyposażony w port USB, więc po podłączeniu do prądu możesz ładować inne urządzenie.
Na rynku znajdziemy wiele sposobów, które pomogą Nam w utrzymaniu odpowiedniej higieny Naszych telefonów. Tylko od Nas zależy na który z nich się zdecydujemy. Osobiście najbardziej spodobał mi się sterylizator. Doskonała skuteczność, niewygórowana cena i szerokie zastosowanie sprawia, że jestem oczarowana produktem i z pewnością się na niego zdecyduję. 

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram