Ogród Lorenza - Francoise Bourdin

12 maja

Dziś przychodzę do Was z kolejną propozycją, którą możecie przeczytać po całym dniu obowiązków domowych. "Ogród Lorenza" to obyczajowa powieść mówiąca o tym, że warto realizować marzenia i dążyć do osiągnięcia określonych celów. Jest idealna dla osób lubiących lekkie, a jednocześnie wciągające książki. Myślę, że zainteresuje również miłośników zwierząt, których w publikacji nie brakuje. 

Lorenzo to młody, ambitny weterynarz. Po swoim dziadku dziedziczy olbrzymie tereny i zakłada wyjątkowy ogród zoologiczny, w którym dzikie zwierzęta mogą żyć w naturalnych warunkach. Despotyczny ojczym odmawia mu wsparcia finansowego, więc Lorenzo musi sam podjąć nierówną walkę o spełnienie swojego wielkiego marzenia. 

Niespodziewanie w jego życiu pojawia się Julia, jego pierwsza miłość, która szybko angażuje się w projekt. Lorenzo odkrywa, że tak naprawdę nigdy nie przestał jej kochać. Julia zdążyła już jednak ułożyć sobie życie...

Czy Lorenzowi uda się ją odzyskać? Czy w jej sercu jest jeszcze miejsce dla mężczyzny, który kiedyś ją zawiódł?
Lorenzo stracił ojca we wczesnym dzieciństwie, zginął on w wypadku samochodowym. Chłopak długo nie mógł pogodzić się z jego śmiercią. Matka Lorenza ponownie wyszła za mąż za bogatego aptekarza, z którym miała trójkę dzieci. Mimo, iż Lorenzo dogadywał się bardzo dobrze z rodzeństwem, jego ojczym na każdym kroku pokazywał mu, że nie jest jego biologicznym synem. Traktował go zupełnie inaczej niż pozostałe dzieci. 

Chłopak już od najmłodszych lat interesował się zwierzętami, swoją przyszłość wiązał właśnie z nimi. Kiedy został weterynarzem zamiast leczyć zwierzęta domowe, wolał zajmować się dzikimi osobnikami. Marzył, że pewnego dnia otworzy ogród zoologiczny, ale inny niż spotykane do tej pory. Chciał, aby zwierzęta, które zamieszkają w nim czuły się jak na wolności, a podglądanie ich życia przez ludzi było dyskretne. Kiedy odziedziczył po dziadku ogromny teren mógł zacząć realizować swoje plany. Niestety jak to bywa przy tego typu inwestycjach problemem były pieniądze, a raczej ich brak. Lorenzo zmuszony był prosić o pomoc bogatego ojczyma, który odmówił mu wsparcia finansowego. 
Lorenzo postanowił nie poddawać się i mimo wszystko stworzyć ogród o jakim zawsze marzył. Mógł liczyć na wsparcie matki oraz rodzeństwa. Niespodziewanie do pracy w ogrodzie zgłasza się Julia - pierwsza miłość Lorenza. Dziewczyna zostawiła go jeszcze na studiach, z czym nigdy się nie pogodził i bardzo to przeżywał. Mimo upływu lat chłopak zdaje sobie sprawę z tego, że wciąż ją kocha. Niestety Julia traktuje go bardziej jak przyjaciela. 

Nie będę zdradzała Wam tego jak potoczą się losy Lorenza oraz Julii. Pewnie zastanawiacie się czy chłopak zdoła dokończyć swojego dzieło mimo problemów finansowych. Tak jak wspomniałam Wam na początku książka jest lekka i przyjemna w czytaniu. Dzięki pięknym opisom czujemy się tak, jakbyśmy przebywali z głównym bohaterem w jego ogrodzie. Autorka książki bardzo dobrze ukazuje Nam problemy z jakimi przyszło się uporać Lorenzowi, a które znajdujemy również z życiu osobistym. Życie pod jednym dachem z ojczymem, walka o kobietę, próba realizacji marzeń to tylko kilka z nich. W momencie gdy Lorenzo zaczyna realizować swoje plany czujemy przypływ energii i chęć realizacji swoich marzeń, których być może do tej pory się baliśmy. 

"Ogród Lorenza" to książka motywująca, pokazująca, że jeśli czegoś naprawdę mocno chcemy to możemy to mieć. Mimo kłopotów i problemów warto postawić na swoim. Autorka ukazuje również różne rodzaje miłości, o których w życiu czasami zapominamy: miłość do zwierząt lub rodzeństwa. Książka ta jest idealna dla wielbicieli zwierząt oraz dla osób, które wątpią w to czy warto walczyć o swoje marzenia. 

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram