Pomysły na zabawę z platformą swiatevi.pl

15 maja

Nawet nie zdawałam sobie sprawy z tego, jak potrafię być kreatywna podczas kwarantanny. Widząc czym chętnie bawią się lub zajmują dziewczynki starałam się codziennie postawić na coś nowego. A to malowanie farbami, a to gotowanie czy tworzenie stemplowanej łąki sprawiało im mnóstwo frajdy. Nie przewidziałam jednak jednego... że kwarantanna nie skończy się po 2-3 tygodniach. I o ile z Magdą większych problemów nie było, ponieważ codziennie ma zajęcia ze szkoły, tak przy Marysi musiałam pokombinować. Owszem były zajęcia, które angażowały ją na dłużej, ale były również takie zabawy, które kończyły się po kilku minutach i problem nudy powracał. Wówczas sięgałam do Internetu po inspiracje. Takim sposobem trafiłam na stronę swiatevi.pl.
Evi to nic innego jak laleczki, które możemy kupić w różnych wersjach tematycznych. Młodsza siostra Steffi Love uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem czy spacerować z ulubionymi zwierzętami. Dzięki laleczkom dziewczynki mogą przeżywać różne przygody, uczyć się wyrażania uczuć w stosunku do psów lub koni. Decydując się na zestawy możemy mieć pewność, że pomogą Naszym dzieciom poznać codzienne obowiązki. Laleczki Evi wykonane są z najwyższą starannością, mimo, że ich rozmiar nie jest największy dopracowany jest w nich najmniejszy szczegół co widać gołym okiem. Zestawy są tak stworzone, że można je łączyć i bawić się kilkoma na raz tworząc ciekawe historie. 
Świat Evi to nie tylko strona, dzięki której możemy poznać laleczki Evi. To przede wszystkim miejsce, stworzone z myślą o Nas Rodzicach szukających inspiracji wspierających rozwój Naszych pociech. Patrzenie na to jak rozwija się Magda i Marysia sprawia mi ogromną przyjemność, a każdy choćby najmniejszy ich sukces mówi o tym, że warto poświęcać swój czas na ich rozwój. Dzięki platformie każdy rodzic znajdzie pomysły na zabawy rozwijające różne umiejętności np. układanie przedmiotów w ten sam sposób co rodzic, zgadywanie jaki przedmiot ukryty jest w pudełku czy chociażby zabawa w sortowanie zabawek ucząca dziecko porządku. 
Jeśli znudzą się Wam zabawy związane z zabawkami, twórcy Świata Evi pomyśleli o innym rozwiązaniu. Wspólnie ze specjalistami z poradni psychologiczo-pedagogicznej AURIS przygotowali karty pracy, znajdujące się w STREFIE RODZICA, które możecie wydrukować i pracować z nimi tak jak w przedszkolu czy szkole. Pewnie zastanawiacie się czy dzieci są zainteresowane taką formą nauki? Oczywiście, że tak, ponieważ karty, a raczej ich elementy całkowicie związane są z laleczkami Evi. Uważam, że nie ma lepszego sposobu jak nauka przez zabawę. Nie dość, że Nasze dzieci odkrywają świat to jeszcze pomagają im w tym ich ulubieni bohaterzy. Zabawy uczą ich nie tylko liczenia czy pisania, ale przede wszystkim wspierają zdolność logicznego myślenia. 
Magda i Marysia są zachwycone zarówno laleczkami jak i zadaniami znajdującymi się na platformie. Chętnie sięgamy po nowe zabawy, z których możemy skorzystać w domowym zaciszu. Dzięki nim wiem, że dziewczynki rozwijają się zarówno pod kątem sensorycznym, jak i ruchowym. Pomysłów na zabicie nudy jest tak dużo, że z pewnością starczy Nam na dłuższy czas. 

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram