3 sposoby na rozwijanie kreatywności u dzieci

20 maja

Wśród zabawek jakie posiadają dziewczynki można znaleźć różne rzeczy: lalki, puzzle, sprzęt do gotowania, zabawki interaktywne oraz klocki. Każda z nich spełnia swoją funkcję i sprawia, że Magda i Marysia rozwijają się pod różnym kątem. Wybierając prezent dla nich czy to na urodziny czy na Dzień Dziecka staramy się, aby był przemyślany i spełnił się edukacyjnie. Podobnie jest z zabawami, jakie organizuję im szczególnie teraz podczas kwarantanny. Choćby ze względu na to, że Marysia nie chodzi do przedszkola, a Magda do szkoły zależy mi na tym, aby domowe zajęcia były interesujące i rozwijały w nich kreatywność. 
Oto moje 3 propozycje:

1. Lepienie z plasteliny 

Pamiętam kiedy Magda była w wieku Marysi nie interesowała się tak bardzo plasteliną jak teraz. Wspólnie siadają przy stole i wymyślają nawzajem przedmioty, które muszą z niej ulepić. Jest przy tym mnóstwo śmiechu ponieważ nie zawsze pies przypomina psa, a pizza - pizzę. Dzięki plastelinie dziewczynki pobudzają wyobraźnię, tworzą figurki, elementy swojego pokoju przenosząc je do świata miniatur. W ostatnim czasie po ulepieniu ulubionych bohaterek bawiły się nimi całe popołudnie. To naprawdę świetna zabawa dla dzieci w każdym wieku. 

2. Taniec

Rozwijanie kreatywności najlepiej łączyć w parę z zainteresowaniami dzieci. W Naszym domu zarówno Magda jak i Marysia uwielbiają tańczyć i widać, że sprawia im to ogromną frajdę. Chodząc na zajęcia dodatkowe właśnie z tańca Magda bardzo rozwinęła się pod kątem muzycznym. O tym, że taniec kształtuje u dzieci poczucie rytmu czy wrażliwość muzyczną chyba nie muszę wspominać. Pewnie zastanawiacie się co więc wspólnego ma taniec z kreatywnością? Otóż jedną z ulubionych zabaw dziewczynek jest wcielanie się w różne sytuacje lub zwierzęta poprzez taniec. Aby skutecznie wcielić się w wyznaczoną rolę trzeba użyć wyobraźni i w sposób kreatywny tak się w nią wcielić, aby reszta domowników zgadła co takiego jest przedstawiane. 

3. Klocki Plus-Plus

Jestem pewna, że w każdym pokoju dziecięcym znajdują się klocki. Mogą to być tradycyjne klocki, z których zbudujemy wieżę lub te najpopularniejsze dostępne w różnych seriach. Chciałabym pokazać Wam klocki, dzięki którym Nasze dzieci zbudują to na co będą miały ochotę. Klocki Plus-Plus to doskonałe rozwiązanie na zabawę dla Naszych dzieci. Dzięki nim Nasze pociechy stymulują zmysły, pobudzają wyobraźnię oraz rozwijają kreatywność. Klocki bardzo łatwo łączą się w różne kształty tworząc konstrukcje płaskie lub przestrzenne. Tak naprawdę to, co zbudujemy zależy tylko i wyłącznie od Naszej wyobraźni. Są wykonane z najwyższą starannością, spełniają europejskie normy bezpieczeństwa, ich materiał jest naprawdę solidny i nie do zdarcia. Występują w dwóch rozmiarach - midi oraz mini. Ten pierwszy przeznaczony jest dla dzieci najmłodszych, ale takich które ukończyły 3 lata. Mini natomiast sprawdzą się wśród dzieci od 3 do 12 lat, przy czym tak jak wspomniałam wyżej dla maluszków lepsze będą klocki o większych kształtach. Bawiąc się klockami Plus-Plus dziewczynki tworzą różne figury oraz budowle, którymi bawią się w przeróżne bajki. 
Zabaw rozwijających kreatywność jest dużo więcej, ale ja chciałam przedstawić Wam Nasze Top 3. Szczególnie podczas kwarantanny te zabawy zawróciły w głowach dziewczynkom i bawią się nimi na przemian. Jestem ciekawa jakie Wy znacie zabawy pobudzające wyobraźnię wśród dzieci? 

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram