To nie jest amerykański film - Nadia Szagdaj

17 marca

Rzadko sięgam po kryminały, zdecydowanie bardziej wolę książki obyczajowe lub typowe romansidła. Po przeczytaniu zapowiedzi tej publikacji wiedziałam, że mi się spodoba. Co prawda nie spotkałam się wcześniej z książkami tej autorki, ale byłam ciekawa jej fabuły i tego jak rozwinie się główny wątek. "To nie jest amerykański film" to typowy kryminał przeradzający się wręcz w thriller, na okładce możemy przeczytać "Ostro, brutalnie, nieprzewidywalnie", czy faktycznie tak jest? 

Matka Oliwii zostaje porwana. Rodzina dostaje żądanie okupu, ale po pewnym czasie porywacze milkną. Policja jest bezradna. Kiedy wszyscy tracą już nadzieję, kobieta się odnajduje. Nikt nie wie, co przeżyła, ponieważ uparcie milczy i odmawia współpracy z policją. Oliwia próbuje skłonić matkę do złożenia zeznań. Nie zdaje sobie sprawy, że teraz to jej grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.

Rozpoczyna się zabójcza gra, w której nikt nie jest tym, za kogo się podaje...  
Główna bohaterka to Oliwia Pol, młoda i atrakcyjna kobieta, która z wykształcenia jest psychologiem. Niedawno rozeszła się z narzeczonym i ponownie zamieszkała z rodzicami i bratem. Jakby tego było mało kilka dni wcześniej jej matka została porwana, a porywacze zażądali od rodziny okupu, który co chwilę był podbijany. Po pewnym czasie kontakt z porywaczami urywa się i wszyscy tracą nadzieję na to, że kobieta zostanie odnaleziona. 

Pewnego dnia Teresa tak po prostu wraca do domu z widocznymi śladami porwania. Na jej ciele widnieją ślady pobicia i krępowania. Mimo traumatycznych wydarzeń poszkodowana odmawia złożenia zeznań i nie chce współpracować z policją. Mimo próśb ze strony rodziny nie udaje się jej przekonać, kobieta twierdzi, że nie chce narażać członków rodziny na niebezpieczeństwo. Pewnego dnia z domu zostaje porwana Oliwia i spotyka ją dokładnie taki sam los jak jej matkę. Jest wielokrotnie bita i krępowana, jej ciało pokrywa wiele śladów. Wraca do domu w ten sam sposób jak Teresa i czuje dokładnie to samo co ona. Rozumie dlaczego matka nie chciała mówić o tym co ją spotkało. 
Mimo wszystko chce się dowiedzieć kto stoi za wydarzeniami, jakie spotykały ją i jej matkę. Każdy dzień prywatnego śledztwa będzie przynosił nowe informacje, zaskakujące odpowiedzi na coraz trudniejsze pytania. Na jaw wyjdą kłamstwa, choroby, podłe charaktery oraz kiepskie więzi łączące rodzinę Pol. Czy Oliwii uda się odkryć prawdę? 

Tego oczywiście Wam nie zdradzę, ale polecam tę książkę i wierzę, że wciągnie Was tak samo jak wciągnęła mnie. Historia rodziny Polów trzyma w napięciu do samego końca, który dla wielu okaże się dużym zaskoczeniem. I właśnie za to lubię autorów, którzy tworzą nieoczywiste zakończenia, dzięki którym książka na długo zostaje w Naszej pamięci.
Czy zastanawialiście się kiedyś co zrobilibyście w razie wypadku lub trwałego uszczerbku na zdrowiu? Przyznam szczerze, że ostatnio nad tym myślałam. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie spraw związanych z odszkodowaniem specjalistom, którzy są osobami odpowiednio wykwalifikowanymi. Miejscem gdzie znajdziemy specjalistów w swej dziedzinie jest na pewno kancelaria www.tuodszkodowania.pl. Wystarczy przedstawienie sprawy konkretnemu doradcy, który doprowadzi do szczęśliwego zakończenia, z którego z pewnością będziemy zadowoleni. 

Zobacz również

0 komentarze

Pisząc komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Facebook

Instagram